DZIEŃ
- Wyjazd grupy w godzinach wczesnoporannych z miejsca zbiórki w kierunku Torunia.
- Zwiedzanie z przewodnikiem miasta – Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, Pomnik Mikołaja Kopernika z 1853 r.,Dom pod Gwiazdą, Kościół św. Ducha – fontanna Flisaka – z początku XX w., Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Łuk Cezara – przebite kamienice dla usprawnienia komunikacji miejskiej na początku XX wieku, Krzywa Wieża, Wielki spichlerz barokowy o ośmiu kondygnacjach z XVII wieku, Brama Klasztorna, Dom Mikołaja Kopernika, Katedra śś. Janów – Brama Żeglarska z XVI wieku, Fragment ulicy Szerokiej z licznymi kamienicami z XIX.
- Wejście do Niewidzialnego Domu – Zabierzemy Cię w niezwykłą podróż do świata, który jest wokół Ciebie, ale którego nie widzisz. Nasi przewodnicy pokażą Tobie rzeczy i sytuacje, których nie zobaczysz, ale poczujesz, zrozumiesz i docenisz.
- Przejazd do miejsca zakwaterowania w okolicy Torunia, obiadokolacja i nocleg.
II DZIEŃ
- Śniadanie i wykwaterowanie.
- Wejście do Żywego Muzeum Piernika – uczestnictwo w pokazach połączonych z warsztatami historycznego wypieku piernika oraz możliwość zakupu toruńskich pierników. Toruńskie Żywe Muzeum Piernika to pierwsza tego typu interaktywna placówka w Europie. Istnieje od 2006 roku i mieści się w samym centrum miasta – przy ulicy Rabiańskiej 9 – 199 kroków od pomnika Kopernika.
- Przejazd do Biskupina i zwiedzanie z przewodnikiem Rezerwatu Archeologicznego i Pawilonów Muzealnego. Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie jest jednym z największych w Europie. Dzięki swojej wyjątkowej wartości dla dziedzictwa kulturowego Polski został uznany za Pomnik Historii. Obejmuje on obszar około 38 ha z licznymi śladami dawnego osadnictwa, od epoki kamienia po wczesne średniowiecze. ( ok 2 godzin).
- Przejazd do Gniezna – zwiedzanie starego miasta wraz z Katedrą pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Wojciecha ((zwana także: archikatedrą gnieźnieńską lub sanktuarium św. Wojciecha) ze srebrną trumną z reliktami św. Wojciecha i romańskimi Drzwiami Gnieźnieńskimi z XII w. Gotycki kościół archikatedralny znajdujący się na Wzgórzu Lecha w Gnieźnie. Kościół jest dedykowany Najświętszej Marii Pannie, nosi wezwanie Wniebowzięcia NMP. Od 1000 roku główna świątynia metropolii gnieźnieńskiej, nazywana „Matką kościołów polskich”. Miejsce pochówku świętego Wojciecha, głównego patrona Polski oraz miejsce pięciu koronacji królewskich. Siedziba prymasów Polski.
- Przejazd do miejsca zakwaterowania w okolicy Gniezna, obiadokolacja i nocleg.
III DZIEŃ
- Śniadanie i wykwaterowanie.
- Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Poznania.
- Ostrów Tumski, czyli wyspa katedralna jest świadkiem tysiącletniej historii Polski i Poznania. To tutaj rezydował Mieszko I i tutaj też został pochowany. Wiele również wskazuje na to, że Ostrów jest miejscem chrztu księcia. Wycieczka po Ostrowie Tumskim odkrywa tajemnice powstania państwa polskiego, które ukryte są 5m pod ziemią
- Stare Miasto z symbolem Poznania – „Poznańskimi Koziołkami”, ozdabiającymi renesansowy ratusz, Plac Górków, Kościół św. Stanisława (jedyne w Polsce bogate zdobienia w stylu baroku triumfującego).
- Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.
IV DZIEŃ
- Śniadanie i wykwaterowanie.
- Przejazd do Wręczy do największego zadaszonego parku wodnego w Europie – Park of Poland – 4-godzinny pobyt w Strefie Jamango – to jedyna w swoim rodzaju wodna dżungla pełna atrakcji i niespodzianek na światowym poziomie!
- Wyjazd w drogę powrotną.
- Obiad na trasie.
- Powrót grupy do miejsca wyjazdu w godzinach nocnych.
CENA do uzgodnienia – uwarunkowana od ilości osób biorących udział w wycieczce, miejsca wyjazdu, terminu i ewentualnych wejść płatnych.
Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany programu z przyczyn od niego niezależnych.
Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania poszczególnych obiektów może ulec zmianie.