BRATYSŁAWA – WIEDEŃDOLINA WACHAU – MORAWSKI KRAS

I DZIEŃ

Wyjazd grupy w kierunku Słowacji – przyjazd do Bratysławy w godz. popołudniowych – krótki spacer po mieście : bratysławski zamek , Katedra św. Marcina , dawny kościół koronacyjny królów węgierskich. Hlavne namesti, czyli rynek na którym wznosi się XVI-czna fontanna Rolanda, stary ratusz z barokową wieżą . Zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja i nocleg .

II DZIEŃ

Śniadanie przejazd do Wiednia : spotkanie z przewodnikiem , Panoramiczny przejazd autokarem ulicą Ringstraße, podczas którego zobaczymy monumentalne budowle m.in.: Opera Narodowa, Parlament, Ratusz, Burgtheater, uniwersytet, Muzeum Sztuki Stosowanej, Giełda Wiedeńska, kościół wotywny, Muzeum Historii Sztuki

Spacer po starówce : Gotycka katedra św. Szczepana (wejście bez przewodnika bezpłatnie )

Ulica Graben, przy której znajdują się najbardziej eleganckie i najdroższe sklepy Wiednia oraz słynna Kolumna Świętej Trójcy , upamiętniająca ofiary epidemii dżumy z 1679 r.

Zwiedzanie Hofburga, który przez ponad siedem stuleci, do 1918 r. był siedzibą i centrum olbrzymiego imperium cesarskiego Habsburgów. Obecnie. znajduje się tu siedziba Prezydenta Republiki . Plac Bohaterów, Plac Józefa, Plac Albertina i kościół dworski Augustynów. Dla chętnych Schönbrunn zwiedzanie komnat

Przejazd na Wiedeński Prater : zabytkowe wesołe miasteczko z klimatem z dawnych lat, z diabelskim młynem i innymi urządzeniami podnoszącymi poziom adrenaliny .

Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg .

III DZIEŃ

Śniadanie. Wycieczka do Doliny Wachau – niezwykle malowniczego ok. 40 kilometrowego odcinka doliny Dunaju, rozciągającego się od opactwa benedyktyńskiego w Melku, aż po zabytkowe miasto Krems an der Donau. Region z niezliczoną ilością majestatycznych klifów, uroczych wiosek, pałacyków, ruin średniowiecznych zamków, winnic, czy wież barokowych kościołów.

Przejazd do Krems i zwiedzanie jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast Austrii – Starówka Brama Steiner Tor zkońca XV w., przebudowana w stylu barokowym, gotycki Kościół św. Wita, Klasztor Dominikanów z XIII w. , renesansowy pałac Gozzo, kościół Pijarów z XV w., barokowy ratusz. Kremser Tor. Przejazd do Melku i zwiedzanie Opactwa Benedyktynów jednego z największych i najpiękniejszych barokowych zespołów sakralnych w Europie , zabudowania gospodarcze, korytarz cesarski oraz ogrody , panorama miasta i okolic z tarasu widokowego. Rejs statkiem wycieczkowym po Dunaju na trasie Melk – Spitz (ok. 50 min. . Przejazd do Dürnstein , spacer po mieście ,średniowieczne mury obronne, starówka , ruiny zamku króla Lwie Serce .Przejazd do Kahlenberga miejsce to odegrało ważną rolę w XVII w. za sprawą Odsieczy Wiedeńskiej w 1683r. Obecnie jest to sanktuarium Jana III Sobieskiego, który wybawił Wiedeń oraz całą Europę przed groźbą najazdu tureckiego. Przejazd do hotelu w Brnie na obiadokolację i nocleg .

IV DZIEŃ

Śniadanie i wyjazd w kierunku Morawskiego Krasu – Parku Krajobrazowego położonego na obszarze 100 km2 z ponad 1.000 jaskiń. Zwiedzanie Jaskini Punkvy, oraz przepłyniemy łodziami podziemną rzeką Punkvą poprzez malownicze groty. Wyjazd kolejką nad Przepaść Macochy .

Wyjazd w kierunku Polski  , powrót do miejsca wyjazdu w godzinach nocnych .

CENA : 840 zł/os – przy grupie min. 20 osobowej.

Cena zawiera : transport autokarem z WC , klimatyzacją i DVD, opłaty drogowe i parkingowe, 3 noclegi w hotelach w pokojach 2 i 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, wyżywienie w/g programu, opiekę pilota lokalnego przewodnika, ubezpieczenie : KL–100 000 , NNW – 25 000 zł, assistans 1 000 000 zł , podatek VAT.

 

keyboard_arrow_up