NIEMCY – BAWARIA

I Dzień

 • Wyjazd z miejsca zbiórki – o godz. 03:00, przejazd przez Czechy . Dojazd do miejsca zakwaterowania w godzinach wieczornych do hotelu*** , czas na odpoczynek po podróży, obiadokolacja, nocleg

II Dzień

 • śniadanie, przejazd do jednego z najpiękniejszych i najsłynniejszych zakątków Bawarii – zamków Hohenschwangau i Neuschwanstein.

 • Hohenschwangau to zamek, w którym swoje dzieciństwo spędził król Ludwik.

 • Spacer lub wjazd busikiem zamkowym na wzgórze, gdzie wśród przepaści i jezior położony jest zamek Neuschwanstein, zwiedzanie baśniowego Neuschwanstein – najbardziej znanego zamku Ludwika II, symbolu zamków bawarskich, był on inspiracją dla Walta Disneya, którego logo wzorowane było właśnie na konturach tej budowli, spacer na Marienbrücke (Most Marii), przerzucony dokładnie naprzeciw zamku nad stumetrową przepaścią z wodospadem na dnie.

 • Wizyta w centrum uroczego alpejskiego miasteczka Füssen, które ze względu na odbywające się w nim musicale na temat króla Ludwiga II nazywane jest miasteczkiem musicalowym, spacer po urokliwej starówce położonej na tle skalistych szczytów, przejazd do austriackiego Tyrolu, gdzie w pobliżu miejscowości Reutte znajduje się jedna z najnowszych atrakcji tej części Alp – spacer po Highline179 – najdłuższym na świecie moście wiszącym przerzuconym nad doliną alpejską na wysokości dochodzącej do prawie 115 m, co gwarantuje niezapomniane wrażenia oraz widoki zapierające dech w piersi, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

III Dzień

 • Śniadanie, przejazd malowniczymi trasami widokowymi Deutsche Alpenstraße i Romantische Straße do najmniejszego z zameczków króla Ludwika II – Linderhof zwiedzanie wnętrz jedynego ukończonego przez króla zamku, który był jednocześnie jego barokową willą alpejską, spacer wśród fontann ogrodami królewskimi do pobliskiej sztucznej jaskini zbudowanej specjalnie na życzenie króla, zwiedzanie kapliczek (Marokańskiej i Mauretańskiej).

 • Wizyta w klasztorze i bazylice w Ettal – jednym z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech, możliwość zakupu miejscowych wyrobów winiarskich i piwowarskich oraz wyśmienitych likierów Ettaler Klosterlikör wyrabianych od setek lat przez mieszkających tutaj Benedyktynów, spacer po przyjemnym ryneczku.

 • Podjazd pod masyw Zugspitze (2.965 m n.p.m.), wjazd na najwyższy szczyt Niemiec kolejką linową, skąd przy dobrej widoczności można delektować się panoramą pięciu krajów – Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Włoch i Francji oraz widokiem alpejskiego lodowca, na którym znajduje się najwyżej w Niemczech położona kapliczka oraz tzw. „drzewko majowe”.

 • Przejazd do leżącego u stóp Zugspitze Garmisch-Partenkirchen, spacer po zimowej stolicy Niemiec, m.in. zabytkowa ulica Ludwigstraße z malowanymi domkami, centrum kurortowe i park zdrojowy, następnie wizyta na Stadionie Olimpijskim, gdzie co roku 1 stycznia odbywa się noworoczny konkurs zaliczany do Turnieju Czterech Skoczni, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

IV Dzień

 • Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do stolicy Bawarii i jednocześnie jej największego miasta – Monachium, spacer po rozległych ogrodach pałacowych Pałacu Nymphenburg, miejsca narodzin króla Ludwika Bawarskiego.

 • Następnie przejazd do centrum miasta i zwiedzanie monachijskiej starówki, wizyta m.in. w słynnym Frauenkirche – Kościele Mariackim, będącym symbolem stolicy Bawarii, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, Odeonsplatz – miejsce puczu hitlerowskiego, Kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda – córka Jana III Sobieskiego, Rezydencja Książąt i Królów Bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej .

 • Przejazd metrem do futurystycznej Dzielnicy BMW oraz Parku Olimpijskiego, gdzie w roku 1972 odbyły sie XX Letnie Igrzyska Olimpijskie, wjazd na Olympiaturm – wieżę olimpijską, skąd rozciąga się wspaniały widok na rozległe miasto, w godzinach wieczornych pożegnanie z Bawarią i wyjazd w drogę powrotną do Polski , nocny przejazd .

V Dzień

 • Powrót do Polski w godzinach porannych, zakończenie wycieczki

Cena zawiera: transport, 3 noclegi, wyżywienie w/g programu, opiekę pilota – przewodnika, ubezpieczenie NNW 10000 zł/os, opłaty drogowe i parkingowe, podatek VAT.

Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany programu z przyczyn od niego niezależnych.
Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania poszczególnych obiektów może ulec zmianie.

keyboard_arrow_up