BAŁTÓW

PROGRAM WYCIECZKI

  • Wyjazd grupy  w kierunku Bałtowa.
  • Zwiedzanie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego z następującymi atrakcjami:
  • Jura Park – Park dinozaurów. 100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości zrobi wrażenie na każdym miłośniku prehistorycznego świata i nie tylko. Zwiedzanie Jura Parku polega na zabawie terenowej, podczas której można rozwijać umiejętności logicznego myślenia czy pracy w grupie – tropienie dinozaura, odkrywanie znaczeń słów z różnych języków, tematyczne zagadki. + Muzeum Jurajskie – „Powrót do przeszłości” – dzięki licznym skamieniałościom i kolorowym dioramom w obrazowy sposób przedstawia dzieje życia na Ziemi. W salce muzealnej krótki film o dinozaurach i nie tylko .
  • Prehistoryczne Oceanarium – Nowoczesna technologia daje możliwość przeniesienia się w morskie głębiny sprzed milionów lat, by stanąć oko w oko z gigantami z przeszłości.
  • Zwierzyniec Bałtowski – górny – Ogromny, ponad 60 hektarowy teren zamieszkały jest przez kilkadziesiąt gatunków zwierząt z różnych kontynentów. Obszar pełen rozległych łąk, wąwozów i zagajników stwarza warunki bliskie do naturalnych środowisk. Zwierzyniec zwiedza się z przewodnikiem na pokładzie amerykańskiego school busa podróżując pomiędzy stadami dzikich zwierząt. + Polska w Miniaturze – Uformowany na kształt Polski obszar o powierzchni ok. 1 hektara z zaznaczonymi głównymi rzekami, jeziorami, krainami geograficznymi. Rozmieszczono tutaj 50 miniatur zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe na przestrzeni 500 lat, a znajdujące się obecnie w granicach Polski. To żywa lekcja historii – nauka oparta o zagadki, quizy. Możliwość ułożenia własnej tematycznej ścieżki zwiedzania.
  • Zwierzyniec Bałtowski – dolny – Zwiedzanie pieszo wśród wybiegów dla sympatycznych zwierząt i kolorowych ptaków. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami zapewni wiele pozytywnych emocji.
  • Sabatówka – Wioska Czarownic – Sercem Sabatówki jest Chata Czarownicy. Przekraczając bramę trafiamy do świata wiedźm i czarownic, świata którym władają tajemne moce i w którym to, co niemożliwe staje się realne. Można poznać obrzędy i rytuały sprzed lat oraz nauczyć się białej magii. Wszak „Wiedźma”, to ta która wie wszystko.
  • Obiad.
  • Wyjazd w drogę powrotną 
  • Powrót grupy do miejsca wyjazdu w godzinach wieczornych.

Cena zawiera : transport, bilet wstępu, obiad, opiekę pilota i lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW 10 000 zł, opłaty drogowe i parkingowe, podatek VAT

keyboard_arrow_up