SZWAJCARIA   SAKSOŃSKA – DREZNO – WROCŁAW

 1 DZIEŃ I : Wyjazd grupy w godzinach rannych w kierunku Zgorzelca. Dojazd do miejsca  zakwaterowania obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ II : ŚniadanieSpotkanie z przewodnikiem, przejazd do Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej – terenu położonego nad Łabą, z przepięknymi widokami, malowniczo sterczącymi skałami i zamkami. Stolpen – ośmiuset letni zamek, w którym hrabina Cosel spędziła większość życia. Bastei – wznoszące się na wysokość 300 metrów skały z ruinami zamku. Twierdza Konigstein – potężna twierdza stanowiąca największą atrakcję Szwajcarii Saksońskiej. Przejazd do miejsca zakwaterowania w Usti nad Łabą  w Czechach, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ : Śniadanie, przejazd do Drezna  i zwiedzanie stolicy Saksonii miasta, uważanego za jedno z najpiękniejszych barokowych miast w Europie, malowniczo położonego nad Łabą, od wieków była natchnieniem artystów. Ten wyjątkowy klimat miasta sprawił, iż Drezno okrzykniętą „Florencją Północy”. Piękna starówki – Zwinger, Galeria Obrazów, Zamek, katedra. Przejazd do hotelu we Wrocławiu, obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ : Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta – Ostrów Tumski – najstarszej części miasta – katedra wrocławska, kościół św. Krzyża, Brama Kluskowa, biskupie ogrody. Przejście Mostem Tumskim na Ostrów Piaskowy – bulwar Piotra. Przejazd do Parku SzczytnickiegoOgród Japoński – jeden z nielicznych w tej części Europy, zabytkowy, spacer do drewnianego kościółka św. Jana Nepomucena,  Fontanna Multimedialna. Obiad. Wyjazd w drogę powrotną.

Cena do uzgodnienia – uwarunkowana od ilości osób biorących udział w wycieczce , terminu i ewentualnych wejść płatnych.

Cena obejmuje: autobus z klimatyzacją , DVD, 3 noclegi w pokojach 2 i 3 – osobowych z łazienkami, wyżywienie wg programu, usługę pilota i lokalnych przewodników, opłaty drogowe,  ubezpieczenie NNW-4 000 Euro i KL 10 000 Euro, podatek VAT.

Cena nie zawiera: biletów wstępu na które trzeba przeznaczyć ok 25 Euro i 20 zł.

 

keyboard_arrow_up