STAMBUŁ –  STYK  DWÓCH  KONTYNENTÓW

1 DZIEŃ : Wyjazd grupy w godzinach rannych w kierunku Turcji, przejazd  przez Słowacje, Węgry z obiadokolacją i noclegiem w Serbii.

2 DZIEŃ : Śniadanie i przejazd przez Bułgarię do Stambułu, obiadokolacja i wieczorny spacer po centrum miasta. Zwiedzanie dawnej stolicy Bizancjum i Imperium Otomańskiego m.in. Błękitnego Meczetu, obok którego znajduje się obsadzony drzewami plac będący niegdyś rzymskim hipodromem.

3 DZIEŃ : Śniadanie i zwiedzanie Stambułu –  Pałac Topkapi – wzniesiona w XV wieku okazała rezydencja sułtanów, z pięknie ozdobionymi bramami, dziedzińcami, pawilonami i haremem-  świadectwo szczytu potęgi Państwa OsmańskiegoHagia Sofia – piękno i niezwykłość budowli z VI w n.e. – uważanej do dnia dzisiejszego za jedną z najwspanialszych świątyń świata – arcydzieło architektury wszechczasów: olbrzymia budowla, piękne bizantyjskie freski i niepowtarzalna historia. Podziemny system cystern Binbrirdirek Sarnici, nazywany ze względu na oryginalne wykonanie Cysterną Bazylikową.  Rejs statkiem po Cieśninie Bosforze ( fakultatywnie – cena około 30 EUR). Wiszące mosty nad Bosforem i orientalne pałace sułtańskie to tylko nieliczne przykłady tego co można zobaczyć.. Powrót do hotelu. Kolacja.

4 DZIEŃ : Śniadanie i wyjazd do Bursy i Adampolu.  Zwiedzanie Bursy – pierwszej stolicy państwa Osmanów pełna wspaniałych zabytków –  Ulu Cami (Wielki Meczet) oraz Yesil Turbe (Zielony Grobowiec) sułtana Mehmeda I. Adampol – polska wioska pod Stambułem założoną przez księcia Adama Czartoryskiego dla emigrantów polskich przybyłych na ziemie tureckie po powstaniu listopadowym. Wizyta w drewnianym kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej.

 5 DZIEŃ : Przejazd do Pałacu Dolmabahce – okazałej XIX wiecznej rezydencji sułtańskiej słynącej z wyjątkowego wystroju wnętrz. Wypoczynek na Wyspach Książęcych. Oddalonych jedynie 1,5 godziny promem od Stambułu, są miejscem wypoczynku i wytchnienia od gwaru miejskiego.  Kąpiel w Morzu Marmara.

6 DZIEŃ : Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przerwa  przy Wielkim Bazarze – czas na zakupy. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Serbii.

7 DZIEŃ : Śniadanie i wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Cena do uzgodnienia – uwarunkowana od ilości osób biorących udział w wycieczce , terminu i ewentualnych wejść płatnych.

Cena zawiera opłaty za: transport autokarem klasy LUX, 6 noclegów w hotelu**/***  – pokoje 2, 3  osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, wyżywienie w/g  programu, ubezpieczenie KL-10 000 Euro, NNW – 4 000 Euro, opiekę pilota i przewodnika, opłaty  drogowe i parkingowe, podatek VAT.

Wieczorem możliwość zorganizowania nocy tureckiej. Muzyka, taniec brzucha, świetna zabawa przy lokalnych trunkach (koszt około 35 EUR).

 

keyboard_arrow_up