RUMUNIA

DZIEŃ I – Wyjazd grupy  o godz. 5.00, przejazd przez Słowację i Węgry do Cluj Napoca w Rumunii. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II –Śniadanie – Cluj-Napoca, stolicy Siedmiogrodu – pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, podominikański kościół obecnie reformowany, kwartał uniwersytecki, Rynek z Węgierski z Kościołem św. Michała.Targu Mures – krótki postój w centrum miasta  z przepiękną cerkwią prawosławną, kościołem katolickim, secesyjnymi kamienicami. Sighishoara, średniowieczne miasto, gdzie urodził się książę Wlad Palownik – legendarny Drakula,  średniowieczna zabudowa, Wieża Zegarowa, kościół na wzgórzu. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Brasov.

DZIEŃ III – Śniadanie godz. 7.00 spacer po Brasovie – najchętniej odwiedzanym średniowiecznym mieście Rumunii. Tutejszy rynek z barokowymi fasadami uznawany jest za najpiękniejszy w całym kraju. Bran – z zamkiem Drakuli  strzegącym wąskiej doliny. Rasnov – z XIII-wiecznym malowniczym zamkiem, przejazd do hotelu nad Morzem Czarnym, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IV – Śniadanie, całodzienny odpoczynek nad morzem, obiadokolacja.

DZIEŃ V – Śniadanie, całodzienny odpoczynek nad morzem, obiadokolacja. Dla osób chętnych wycieczka do Constancy, zwiedzanie  konstanckiego starego miasta, gdzie na jednej ulicy, tuż obok siebie, znajdziemy świątynie trzech religii: rzymsko-katolicki kościół, prawosławną cerkiew, żydowską synagogę i muzułmański meczet. Spacer nadmorską promenadą z urzekającym widokiem na port.

DZIEŃ VI-  Śniadanie, całodzienny odpoczynek nad morzem, obiadokolacja – Dla chętnych fakultatywnie rejs po Delcie Dunaju – Rezerwacie Biosfery na Liście UNESCO – możliwe tylko w niektórych terminach (dodatkowo płatne, koszt ok. 40 EUR/os.).

DZIEŃ VII – Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Sibiu, po drodze przejazd panoramiczny ulicami Bukaresztu. Dojazd dodo  Sibiu – miasta artystów.  Spacer po zabytkowym centrum, XVI-wieczny Ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VIII – Śniadanie. Przejazd do  Alby Julii – jednej  ze stolic Siedmiogrodu, słynącej z doskonałych win, zwiedzanie potężnej Cytadeli oraz Katedry, gdzie pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę. W centrum miasta znajduje się Cerkiew Katedralna Świętej Trójcy. Przejazd do Oradei na  obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ IX- Śniadanie  – krótki spacer po mieściewyjazd w drogę powrotną przez Węgry  z krótkim postojem w  Tokaju – spacer po „mekce wina” i dalej przejazd przez Słowację  do Polski – zakończenie wycieczki w godzinach nocnych.

Cena do uzgodnienia – uwarunkowana od ilości osób biorących udział w wycieczce , terminu i ewentualnych wejść płatnych.

 Cena obejmuje opłaty za: transport autokarem z WC, klimatyzacją, DVD, 8 noclegi w hotelu – pokoje 2 i 3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, wyżywienie w/g  programu, opiekę pilota – przewodnika na całej trasie, ubezpieczenie KL – 10 000 euro, NNW – 4 000 euro,  opłaty  drogowe  i parkingowe.

Cena nie zawiera biletów wstępu na które trzeba przeznaczyć ok. 50 Euro.        

keyboard_arrow_up