PÓŁNOCNE WŁOCHY

WERONA – COMO – MEDIOLAN – GENUA – CINQUE TERRE – MONTEROSSO – RIOMAGGIORE

I DZIEŃ: Wyjazd grupy w godzinach nocnych. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Tarvisio.

II DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Werony i zwiedzanie miasta , które swoją popularność zdobyło dzięki roli w sztuce angielskiej dramaturga Wiliama Shakespeare’a – “Romeo i Julia”. Literacki balkon to jeden z najbardziej znanych zabytków w całych Włoszech. Spacer po urokliwym literackim mieście od rzymskiego amfiteatru Arena przez Piazza dei Signori do Casa Capuletti. Przejazd do hotelu w pobliżu południowych brzegów Jeziiora Garda na obiadokolację i nocleg.

III DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Malcesine, urokliwej miejscowości wśród zielonych wzgórz, z piękną starówką uważaną za najpiękniejszą nad Gardą. Nad miasteczkiem góruje twierdza rodu Scaglieri z XIII w., gdzie był więziony Goethe. Spacer po centrum. Następnie wjazd linową koleją gondolową na Monte Baldo (1760 m n.p.m.) skąd rozpościera się piękny widok na jezioro i okolicę. Przejazd do Bardolino – niewielkiego kurortu z piękną promenadą z palmami i sosnami, słynącego z wina o tej samej nazwie. Spacer po starówce, zwiedzanie romańskiego kościoła św. Seweriusza. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

IV DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Como spacer po mieście i rejs statkiem po Jeziorze Como najpiękniejszym włoskim jeziorze, położonym wśród majestatycznych alpejskich szczytów, do Bellagio – “perły” Jeziora Como – spacer po niezwykle malowniczym miasteczku. Przejazd do hotelu w okolice Mediolanu na obiadokolację i nocleg.

V DZIEŃ: Śniadanie. Krótkie zwiedzanie Mediolanustolicy Lombardii, salonu mody europejskiej, drugiego co do wielkości włoskiego miasta (zaraz po Rzymie), który został założony przez Celtów w 600 roku p.n.e. Rzymianie nazwali miasto Mediolanem co oznacza śródziemnomorskie w języku łacińskim. W programie zwiedzania: dziedziniec Zamku Sforzów, Piazza Duomo – katedra narodzin NMP, galeria Vittorio Emanuele – elegancki pasaż handlowy, La Scala, Castello Starcesco. Przejazd do Genuinajwiększego z włoskich portów, jednego z najbogatszych miast. Spacer arystokratyczną Via Garibaldi z genueńskimi pałacami, kościołami, gotycka katedra San Lorenzo, przejście obok domu Krzysztofa Kolumba na Piazza Ferrari, port – spacer promenadą nadmorską. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu pomiędzy Genuą a Cinque Terre.

VI DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie słynnego fragmentu Riwiery Liguryjskiej Cinque Terre – pięciu malutkich miasteczek: Monterosso, Vernazza, Riomaggiore, Corniglia oraz Manarola, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO ze względu na charakterystyczną architekturę. Cinque Terre przyciąga swoimi kolorowymi domkami nad morskimi urwiskami, zatoczkami, plażami, grotami, a to wszystko od góry otoczone zielonymi tarasami drzew oliwkowych i winorośli. W programie zwiedzania: podróż pociągiem przez wioski rybackie, podziwiając niezwykłe piękno i urok tych miejsc. Po zakończeniu zwiedzania przejazd autokarem na obiadokolację i nocleg do hotelu między Bolonią i Padwą.

VII DZIEŃ: Po śniadnaiu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Obiad na trasie. Powrót grupy do miejsca wyjazdu w godzinach nocnych.

CENA: ustalana indywidualnie dla grupy.

Cena zawiera: autokar z klimatyzacją, WC, opłaty parkingowe i autostrady, 6 noclegów w pokojach 2 i 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, 6 śniadań, 6 obiadokolacji, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW 25 000 zł/os, KL 100 000 zł/os, Assistance 1 000 000 zł/os, zestawy tour-guide, podatek VAT.

Cena nie zawiera: dopłaty do pokoi jednoosobowego.

Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany programu z przyczyn od niego niezależnych.

Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania poszczególnych obiektów może ulec zmianie.

 

keyboard_arrow_up