CHORWACJA – PÓŁWYSEP ISTRIA

 

I DZIEŃ : Wyjazd grupy z Polski. Przejazd przez Słowację, Węgry. Dojazd na pogranicze węgiersko – chorwackie, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

II DZIEŃ : Śniadanie. Przejazd na Istrię, która bardzo często nazywana jest „Zieloną Toskanią”. To półwysep w kształcie serca, w większości należący do Chorwacji. Ze względu na łagodny klimat i doskonale rozwiniętą bazę turystyczną to znakomite miejsce na wypoczynek. Istria słynie z trufli, gajów oliwnych oraz win Teran i Malvazija. Przyjazd do Rijeki – trzeciego co do wielkości miasta Chorwacji. Spacer po starym mieście: wieża zegarowa z XII w. kościół św. Wita, klasztor. Zwiedzanie Opatiji – najstarszego kurortu na wschodnim wybrzeżu Adriatyku, spacer po mieście: port jachtowy, kościół św. Jakuba – pozostałości opactwa benedyktynów, piękna secesyjna architektura. Dojazd do Puli zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

III DZIEŃ : ŚniadanieCałodzienny odpoczynek na plaży, obiadokolacja, i nocleg.

IV DZIEŃ : Śniadanie, zwiedzanie Puli, największego miasta na półwyspie Istria, położonego na siedmiu wzgórzach, miasta pełnego antycznych zabytków: amfiteatr, Brama Herkulesa, Łuk Triumfalny Sergiusza, Forum, Świątynia Augusta i Pałac Komunalny. Powrót do hotelu, odpoczynek na plaży, obiadokolacja i nocleg.

V DZIEŃ : Śniadanie. Przejazd do Poreca, w programie zwiedzania bazylika św. Eufrazjusza, jedna z najpiękniejszych, wczesnobizantyjskich budowli w Europie, wpisana na listę UNESCO, barokowy kościół św. Marii, gotyckie domy przy ulicy Decumanum, następnie Kanał Limski, przypominający skandynawski fiord, miejsce hodowli małż i ostryg. Przejazd do Rovinja – miasta zwanego „Małą Wenecją”, spacer pełnymi uroku uliczkami Starego Miasta położonego na wzgórzu zwanym Monte Rosso, zwiedzanie barokowej bazyliki św. Eufemii, Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

VI DZIEŃ : ŚniadanieCałodzienny odpoczynek na plaży, obiadokolacja, i nocleg.

VII DZIEŃ :Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotna do Polski, przyjazd do miejsca wyjazdu w godzinach nocnych.

Cena do uzgodnienia – uwarunkowana od ilości osób biorących udział w wycieczce, terminu i ewentualnych wejść płatnych.

Cena obejmuje: autokar z klimatyzacją, DVD i WC, 6 noclegi w pokojach 2-3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, wyżywienie wg programu, opieka pilota i lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW 4000 euro, KL 10.000 euro.

 

keyboard_arrow_up