SERBIA – MACEDONIA – ALBANIA

 

I DZIEŃ: Wyjazd. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Dojazd w okolice Belgradu na obiadokolację i nocleg.

II DZIEŃ : Śniadanie, wyjazd w kierunku Macedonii, dojazd do Skopje – zwiedzanie stolicy Macedonii – m.in.: forteca Kale, cerkiew Św. Spasa, Stary Bazar, meczet Mustafa Paszy, Kamienny Most na rzece Vardar – symbol miasta. Następnie przejazd nad Jezioro Ochrydzkie, zakwaterowanie ,obiadokolacja i nocleg.

III DZIEŃ: Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie Ochrydu: monastyr św. Pantalejmona, twierdza cara Samuila, z której roztacza się piękny widok na miasto, ruiny amfiteatru z czasów rzymskich, Cerkiew św. Sofii. Przejazd do Albanii na nocleg do nadmorskiego miasta Durres , zakwaterowanie , obiadokolacja i nocleg.

IV DZIEŃ: Śniadanie, odpoczynek, plażowanie i kąpiele morskie, obiadokolacja i nocleg.

V DZIEŃ: Po śniadaniu zwiedzanie górskiego miasta Kruje: zamek Skanderbeg, meczet Bektashi Teque, turecki bazar. Przejazd do stolicy Albanii Tirany: historyczna i współczesna zabudowa stolicy, meczet Ethem Beja, Wieża Zegarowa, Uniwersytet, most turecki. Powrót do Durres. Czas wolny, plażowanie, obiadokolacja i nocleg.

VI DZIEŃ: Śniadanie czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie wycieczka nad Jezioro Szkoderskie i do miasta Szkodra – jednego z największych centrów kulturalnych kraju. Zwiedzanie ruin średniowiecznej twierdzy Rozafa, ołowiany meczet. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja i nocleg.

VII DZIEŃ : Śniadanie, odpoczynek, plażowanie i kąpiele morskie, obiadokolacja i nocleg.

VIII DZIEŃ: Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd malowniczym pasmem Zlatiboru i przepięknym kanionem rzeki Moracza. Dojazd na obiadokolacje i nocleg w Serbii.

IX DZIEŃ: Śniadanie, wykwaterowanie – przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do miejsca wyjazdu w godzinach nocnych.

Cena do uzgodnienia – uwarunkowana od ilości osób biorących udział w wycieczce, terminu i ewentualnych wejść płatnych.

Cena zawiera: przejazd autokarem z WC, klimatyzacja DVD, 8 noclegi w hotelu ***, wyżywienie wg programu ubezpieczenie NNW 4000 euro i KL 10000 euro, opieka pilota i lokalnych przewodników, opłaty drogowe i parkingowe.

Cena nie zawiera: biletów wstępu ok. 10 euro/os. i wycieczki fakultatywnej nad Jezioro Szkoderskie 20 euro/os. – przy grupie min 30 osób.

keyboard_arrow_up