CZARNOGÓRA – ALBANIA – BOŚNIA I HERCEGOWINA.

I DZIEŃ : Wyjazd grupy o godz. 3.00. Przejazd przez Słowację, Węgry na pogranicze wegiersko-chorwackie na obiadokolację i nocleg.

II DZIEŃ : Śniadanie, wykwaterowanie. Dojazd w godzinach popołudniowych do hotelu na riwierze czarnogórskiej zakwaterowanie, przywitanie z morzem, obiadokolacja, nocleg .

III DZIEŃ : Śniadanie i wycieczka do Budwy nazywanej “małym Dubrownikiem” zwiedzanie katedry romańskiej z IXw., średniowiecznej kaplicy św. Sawy, starego miasta. Przejazd do Kotoru – miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO: Brama Morska, wieża zegarowa, katedra romańska św. Tripuna Powrót do hotelu około południa ,plażowanie i odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

IV DZIEŃ : Śniadanie – całodzienny odpoczynek nad morzem lubi fakultatywnie wycieczka statkiem po Boce Kotorskiej, możliwość wejścia na wyspę Matki Boskiej na Skale, wpłynięcie do Błękitnej Groty, kąpiel i plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

V DZIEŃ : Śniadanie, wycieczka do Starego Baru –brama miejska, kościoł św. Katarzyny, łaźnia turecka, ruiny katedry św. Jerzego, ruiny pałacu biskupów. Powrót do hotelu około południa, plażowanie i odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

VI DZIEŃ : Śniadanie – całodzienny odpoczynek nad morzem lub fakultatywnie wycieczka do Albanii. Przejazd przez Szkodrę do Kruji – średniowiecznej stolicy państwa albańskiego. Dojazd do stolicy Albanii – Tirany. Spacer po mieście – Meczet Ethem Beja, Wieża zegarowa, uniwersytet, piramida Envera Hodży. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg

VII DZIEŃ :  Śniadanie. Przejazd do Mostaru, krótki spacer po starówce tureckiej. Dojazd do Sarajewa – zwiedzanie bałkańskiej Jerozolimy – turecka starówka Baśćarsija, Most Gavrilo Principa – miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Obiadokolacja i nocleg.

VIII DZIEŃ : Śniadanie, wykwaterowanie – przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do miejsca wyjazdu około północy.

Cena do uzgodnienia – uwarunkowana od ilości osób biorących udział w wycieczce, terminu i ewentualnych wejść płatnych.

Cena zawiera : przejazd autokarem z klimatyzacją , DVD , WC ,7 noclegi w hotelu **/***, wyżywienie wg programu ubezpieczenie NNW 10000 zł i KL 10000 euro, opieka pilota i lokalnych przewodników, opłaty drogowe i parkingowe.

Wycieczki fakultatywne ( dodatkowo płatne):
Boka Kotorska
Wycieczka do Albanii

keyboard_arrow_up