ZIEMIA ŚWIĘTA

ZIEMIA ŚWIĘTA

Dzień 1, : WARSZAWA – TEL AVIV – HAJFA – G. TABOR – NAZARET Spotkanie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie . Odprawa bagażowa i bezpieczeństwa .Wylot z Warszawy do Izraela , przylot na lotnisko w Tel Avivie . Przejazd do Hajfy: panorama na Ogrody Bahajskie i kościół Stella Maris. Następnie G. Tabor z wjazdem taksówkami. Następnie zwiedzanie NazaretuBazylika Zwiastowania i kościół św. Józefa. Zakwaterowanie w Hotelu . Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2,: NAZARET – JEZ. GALILEJSKIE

Śniadanie. Następnie zwiedzanie Kany Galilejskiej i możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich dla par. Przejazd nad Jezioro Galilejskiezwiedzanie Góry Błogosławieństw i ruin Kafarnaum oraz kościołów w Tabha: Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Prymatu Piotra. Następnie rejs po jeziorze a dla chętnych degustacja ryby św. Piotra . Obiadokolacja i nocleg w Hotelu w Betlejem.

Dzień 3 : BETLEJEM – JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Przejazd do Jerozolimy: Góra SyjonBazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Powrót do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych wyjazd na wycieczkę „Jerozolima nocą”: Knesset i Menora, dzielnica ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, panorama na oświetlone miasto z G. Skopus oraz Ściana Płaczu nocą (25 USD/os).

Dzień 4 : WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD – BETANIA

Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora (dla chętnych możliwość wjazdu kolejką linową na G. Kuszenia do Klasztoru Kuszenia – 20 USD/os). Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm) a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg .

Dzień 5 : JEROZOLIMA

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg .

Dzień 6 : TEL AVIV – WARSZAWA
Śniadanie. Transfer na lotnisko  . Odlot z Tel Avivu , przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie o i zakończenie wycieczki.   

Cena do uzgodnienia– uwarunkowana od ilości osób biorących udział w wycieczce , miejsca wyjazdu , terminu i ewentualnych wejść płatnych.

Fakultety w tej ofercie nie są wliczone w cenę wycieczki i są opcjonalnie płacone przez turystów na miejscu.

Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany programu z przyczyn od niego niezależnych.

Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania poszczególnych obiektów może ulec zmianie.

Jesteś zainteresowany/a?

Zadzwoń: 84 664 11 70

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

lub zadzwoń 84 664 11 70

Zobacz inne propozycje:

keyboard_arrow_up