Stambuł – Styk dwóch kontynentów.

STAMBUŁ –  STYK  DWÓCH  KONTYNENTÓW

1 DZIEŃ : Wyjazd grupy w godzinach rannych w kierunku Turcji, przejazd  przez Słowacje, Węgry z obiadokolacją i noclegiem w Serbii.

2 DZIEŃ : Śniadanie i przejazd przez Bułgarię do Stambułu, obiadokolacja i wieczorny spacer po centrum miasta. Zwiedzanie dawnej stolicy Bizancjum i Imperium Otomańskiego m.in. Błękitnego Meczetu, obok którego znajduje się obsadzony drzewami plac będący niegdyś rzymskim hipodromem.

3 DZIEŃ : Śniadanie i zwiedzanie Stambułu –  Pałac Topkapi – wzniesiona w XV wieku okazała rezydencja sułtanów, z pięknie ozdobionymi bramami, dziedzińcami, pawilonami i haremem-  świadectwo szczytu potęgi Państwa Osmańskiego.  Hagia Sofia – piękno i niezwykłość budowli z VI w n.e. – uważanej do dnia dzisiejszego za jedną z najwspanialszych świątyń świata – arcydzieło architektury wszechczasów: olbrzymia budowla, piękne bizantyjskie freski i niepowtarzalna historia. Podziemny system cystern Binbrirdirek Sarnici, nazywany ze względu na oryginalne wykonanie Cysterną Bazylikową.  Rejs statkiem po Cieśninie Bosforze ( fakultatywnie – cena około 30 EUR). Wiszące mosty nad Bosforem i orientalne pałace sułtańskie to tylko nieliczne przykłady tego co można zobaczyć.. Powrót do hotelu. Kolacja.

4 DZIEŃ : Śniadanie i wyjazd do Bursy i Adampolu.  Zwiedzanie Bursy – pierwszej stolicy państwa Osmanów pełna wspaniałych zabytków –  Ulu Cami (Wielki Meczet) oraz Yesil Turbe (Zielony Grobowiec) sułtana Mehmeda I. Adampol – polska wioska pod Stambułem założoną przez księcia Adama Czartoryskiego dla emigrantów polskich przybyłych na ziemie tureckie po powstaniu listopadowym. Wizyta w drewnianym kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej.

 5 DZIEŃ : Przejazd do Pałacu Dolmabahce – okazałej XIX wiecznej rezydencji sułtańskiej słynącej z wyjątkowego wystroju wnętrz. Wypoczynek na Wyspach Książęcych. Oddalonych jedynie 1,5 godziny promem od Stambułu, są miejscem wypoczynku i wytchnienia od gwaru miejskiego.  Kąpiel w Morzu Marmara.

6 DZIEŃ : Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przerwa  przy Wielkim Bazarze – czas na zakupy. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Serbii.

7 DZIEŃ : Śniadanie i wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Cena zawiera opłaty za: transport autokarem klasy LUX, 6 noclegów w hotelu**/***  – pokoje 2, 3  osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, wyżywienie w/g  programu, ubezpieczenie KL-100 000 zł, NNW – 25 000 zł, opiekę pilota i przewodnika, opłaty  drogowe i parkingowe, podatek VAT.

Cena do uzgodnienia – uwarunkowana od ilości osób biorących udział w wycieczce , miejsca wyjazdu , terminu i ewentualnych wejść płatnych.

Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany programu z przyczyn od niego niezależnych.

Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania poszczególnych obiektów może ulec zmianie.

 

Jesteś zainteresowany/a?

Zadzwoń: 84 664 11 70

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

lub zadzwoń 84 664 11 70

Zobacz inne propozycje:

keyboard_arrow_up