GRECJA : PELOPONEZ -TOLO

GRECJA : PELOPONEZ -TOLO

7 dni – samolot

I DZIEŃ

 • Wylot grupy z lotniska w Warszawie w kierunku Grecji . Po wylądowaniu spotkanie z przewodnikiem na międzynarodowym lotnisku w Atenach . Objazd miasta, podczas którego zobaczymy: teatralną zmianę warty pod Parlamentem przy grobie Nieznanego Żołnierza, Tryptyk Ateński, Stadion Panatenajski (jedne z najstarszych) z IV w pne, przy którym kończy się 42 km biegu maratońskiego. Luk cesarza Hadriana, który dzielił Ateny na rzymskie i hellenistyczne oraz koryncka swiatynie Zeusa Olimpijskiego. Czas wolny na Place-dzielnicy rzemiosła, pamiątek, tawern i pijalni wina.
 • Dla chetnych wejscie na Akropol: jak niegdys procesja panatemajska wejdziemy na wzgorze aby podziwiac monumentala swiatynie Ateny. Zobaczymy Partenon, Swiatynie Ateny Nike Bezskrzyslej, Erechtejom, Propyleje. Wejdziemy także na wzgorze Areopad (siedzibe pierwszego sadu) skąd przemawial Św. Paweł podczas kazań do Ateńczyków. – bilet normalny 25 euro/os , pow. 65 roku życia 50% , uczniowie i studenci do 25 roku – bezpłatnie – usługa przewodnika 150 euro/ grupa.
 • Przejazd do hotelu w Tolo. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg .
 • Tolo: wyjątkowy pod każdym względem kurort na Peloponezie z błękitną zatoką i ciepłym morzem. Hotel położony 100 m od morza.

II -VI DZIEŃ

 • Posiłki: śniadania i obiadokolacje.
 • Wypoczynek nad morzem – plażowanie i kąpiele i realizacja programu:
 • Zwiedzanie Nafplio – pierwszej stolicy Grecji. Miasto wybudowane przez Wenecjan.3 forty, mury obronne i urocza starówka. Spacer z przewodnikiem i czas wolny miedzy meczetami , weneckimi murami obronnymi i wybrzeżem.
 • Zwiedzanie bizantyjskiego klasztoru – AG MONI – Wizyta w bizantyjskim monastyrze z XIII, który jest unikatem na skalę światową. Wybudowany z bloków świątyni pogańskiej. Miejscowi wierzą (jak niegdyś), ze woda z pobliskiego źródła ma moc uzdrawiającą. Miejsce to jest celem licznych pielgrzymów, a jego urok zapiera dech w piersiach.
 • Postój nad Kanałem Korynckim – Jedną z największych osobliwości Grecji jest kanał Koryncki. To droga wodna zbudowana miedzy Zatoką Koryncką na Morzu Jońskim, a Zatoką Sarońską na Morzu Egejskim. Dzięki kanałowi oszczędza się 400 km drogi wokół Peloponezu. Otwarto go w lipcu 1893 roku. Długość kanału wynosi 6,3 kilometra, szerokość to21 metrów, a głębokość 8 metrów. Obydwa boki kanału spinają mosty, które w razie konieczności zanurzają się pod wodę. Jest ich obecnie 6, w tym autostrada i kolejowy.

VII DZIEŃ

 • Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do międzynarodowego lotniska w Atenach.
  Wylot z Aten do Polski . Zakończenie wycieczki na lotnisku w Warszawie.

Cena zawiera: przelot na trasie Warszawa-Ateny-Warszawa, transfer: lotnisko w Atenach-Hotel Tolo-lotnisko, zwiedzanie Aten , Nafplio i bizantyjskiego klasztoru, Kanał Koryncki, zakwaterowanie w hotelu  (6 nocy), wyżywienie: śniadania i obiadokolacje , opiekę pilota, ubezpieczenie NNW 25000 zł i KL 100000 zł.

Cena do uzgodnienia – uwarunkowana od ilości osób biorących udział w wycieczce , miejsca wyjazdu , terminu i ewentualnych wejść płatnych.

Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany programu z przyczyn od niego niezależnych.

Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania poszczególnych obiektów może ulec zmianie.

 

Jesteś zainteresowany/a?

Zadzwoń: 84 664 11 70

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

lub zadzwoń 84 664 11 70

Zobacz inne propozycje:

keyboard_arrow_up