BAWARIA I TYROL : alpejska kraina baśniowych zamków.

BAWARIA I TYROL – alpejska kraina baśniowych zamków

I DZIEŃ :Wyjazd z miejsca zbiórki , przejazd przez Czechy do Austrii, w godzinach wieczornych przyjazd do hotelu*** w okolicy Salzburga, zakwaterowanie, czas wolny na odpoczynek po podróży, obiadokolacja, nocleg.

II DZIEŃ :Śniadanie, przejazd do Salzburga , miasta Mozarta zwiedzanie m.in. pałac arcybiskupi i ogrody Mirabell,Dom Mozarta, Katedra Św. Ruprechta, Residenzplatz, pomnik i dom urodzenia Mozarta, Arcyopactwo Św. Piotra . Przejazd Prien nad jeziorem Chiemsee ,rejs statkiem na wyspę Herreninsel, spacer po urokliwym parku do zamku Herrenchiemsee, największego zamku Ludwika Bawarskiego, będącego wierną kopią pałacu wersalskiego, spacer po ogrodach pełnych fontann, rejs powrotny , przejazd do hotelu w samych Alpach Bawarsko-Tyrolskich w okolicy Garmisch-Partenkirchen, obiadokolacja, nocleg.

III DZIEŃ: Śniadanie, przejazd do jednego z najpiękniejszych i najsłynniejszych zakątków Bawarii . Zamek Hohenschwangau , w którym swoje dzieciństwo spędził król Ludwik . Spacer na wzgórze, gdzie wśród przepaści i jezior położony jest zamek Neuschwanstein, zwiedzanie najbardziej znanego zamku Ludwika II, symbolu zamków bawarskich, był on inspiracją dla Walta Disneya, którego logo wzorowane było właśnie na konturach tej budowli, spacer na Marienbrücke (Most Marii), przerzucony dokładnie naprzeciw zamku nad stumetrową przepaścią z wodospadem na dnie . Spacer po uroczym alpejskim miasteczku Füssen, które ze względu na odbywające się w nim musicale na temat króla Ludwiga II nazywane jest miasteczkiem musicalowym, spacer po urokliwej starówce położonej na tle skalistych szczytów. Przejazd do austriackiego Tyrolu, gdzie w pobliżu miejscowości Reutte znajduje się jedna z najnowszych atrakcji tej części Alp – spacer po Highline179 – najdłuższym na świecie moście wiszącym przerzuconym nad doliną alpejską na wysokości dochodzącej do prawie 115 m, co gwarantuje niezapomniane wrażenia oraz widoki zapierające dech w piersi, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

IV DZIEŃ : Śniadanie, przejazd malowniczymi trasami widokowymi Deutsche Alpenstraße i Romantische Straße do najmniejszego z zameczków króla Ludwika II – Linderhofzwiedzanie wnętrz jedynego ukończonego przez króla zamku, który był jednocześnie jego barokową willą alpejską, spacer wśród fontann ogrodami królewskimi do pobliskiej sztucznej jaskini zbudowanej specjalnie na życzenie króla . Następnie wizyta w klasztorze i bazylice w Ettal – jednym z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech, możliwość zakupu miejscowych wyrobów winiarskich i piwowarskich oraz wyśmienitych likierów Ettaler Klosterlikör wyrabianych od setek lat przez mieszkających tutaj Benedyktynów. Podjazd pod masyw Zugspitze (2.965 m n.p.m.), wjazd na najwyższy szczyt Niemiec kolejką linową, skąd przy dobrej widoczności można delektować się panoramą pięciu krajów – Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Włoch i Francji oraz widokiem alpejskiego lodowca, na którym znajduje się najwyżej w Niemczech położona kapliczka oraz tzw. „drzewko majowe”, przejazd do leżącego u stóp Zugspitze Garmisch-Partenkirchen, spacer po zimowej stolicy Niemiec, wejście na Stadion Olimpijski, gdzie co roku 1 stycznia odbywa się noworoczny konkurs zaliczany do Turnieju Czterech Skoczni, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

V DZIEŃ : Śniadanie, przejazd malowniczym alpejskim szlakiem nad pięknie położone na tle Alp Szwajcarskich Jezioro Bodeńskie, największe jezioro Niemiec, krótkie zwiedzanie zabytkowego szwabskiego miasteczka Meersburg oraz spacer po promenadzie przypominającej nadmorskie promenady krajów śródziemnomorskich, przeprawa promowa na wyspę kwiatów Mainau, kilkugodzinny pobyt rekreacyjno-wypoczynkowy w tamtejszym ogrodzie botanicznym z najróżniejszymi kompozycjami i wariacjami roślinnymi zajmującymi całą wyspę, rejs promem z wyspy z powrotem do Meersburga, następnie obiadokolacja w hotelu lub kolacja w formie wieczorku bawarskiego z lokalnymi bawarskimi potrawami oraz piwem dla każdego, do posiłku oraz zabawy przygrywa lokalny muzyk grający bawarską muzykę regionalną, po zabawie powrót do hotelu, nocleg;

VI DZIEŃ : Śniadanie, wykwaterowanie , przejazd do stolicy Bawarii i jednocześnie jej największego miasta – Monachium, spacer po ogrodach pałacowych Pałacu Nymphenburg, miejsca narodzin króla Ludwika Bawarskiego .Przejazd do centrum miasta i zwiedzanie monachijskiej starówki : słynny Frauenkirche – Kościele Mariackim, będącym symbolem stolicy Bawarii, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, Odeonsplatz – miejsce puczu hitlerowskiego, Kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda – córka Jana III Sobieskiego, Rezydencja Książąt i Królów Bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej, najbardziej znana piwiarnia na świecie – Hofbräuhaus, która zasłynęła w świecie jako ulubione miejsce Adolfa Hitlera, który w niej właśnie wygłaszał wielogodzinne mowy, obecnie zaś lokal słynie z wyśmienitego regionalnego jadła w przyzwoitych cenach oraz Maßbier – piwa podawanego w wielkich litrowych kuflach . Przejazd metrem do futurystycznej Dzielnicy BMW oraz Parku Olimpijskiego, gdzie w roku 1972 odbyły sie XX Letnie Igrzyska Olimpijskie, wjazd na Olympiaturm – wieżę olimpijską, skąd rozciąga się wspaniały widok na rozległe miasto, w godzinach wieczornych pożegnanie z Bawarią i wyjazd w drogę powrotną do Polski.

VII DZIEŃ : Powrót do miejsca wyjazdu w godzinach porannych, zakończenie wycieczki.

Cena zawiera : komfortowy autokar wyposażony m.in. w klimatyzację, barek, WC, video/DVD, 5 noclegów w komfortowych hotelach*** – 1 nocleg w okolicy Salzburga i 4 noclegi w Alpach Bawarsko-Tyrolskich w okolicy Garmisch-Partenkirchen – pokoje 2-, na życzenie 3-osobowe z łazienkami, możliwość zamówienia pokoju 1-osobowego za dopłatą, ,5 śniadań w formie szwedzkiego stołu (bufetu), 5 obiadokolacji serwowanych lub bufetowych, realizacja programu wycieczki z obsługą licencjonowanego pilota-przewodnika, opłaty drogowe, ubezpieczenie NNW-25 000 zł i KL 100 000 zł, podatek VAT

Cena do uzgodnienia – uwarunkowana od ilości osób biorących udział w wycieczce , miejsca wyjazdu , terminu i ewentualnych wejść płatnych.

 

Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany programu z przyczyn od niego niezależnych.

Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania poszczególnych obiektów może ulec zmianie.

Jesteś zainteresowany/a?

Zadzwoń: 84 664 11 70

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

lub zadzwoń 84 664 11 70

Zobacz inne propozycje:

keyboard_arrow_up