Moskwa.

 

MOSKWA

1 DZIEŃ  – Wyjazd grupy  w godzinach rannych w kierunku przejścia granicznego Terespol –  Brześć. Następnie przejazd do Mińska do dzielnicy  Zielony Ług, gdzie znajdują się Kuropaty – miejsce ofiar represji stalinowskich – obiadokolacja i nocleg w Mińsku – wieczorem objazdowe zwiedzanie białoruskiej stolicy.

2 DZIEŃ – Śniadanie i wyjazd do Moskwy –  zakwaterowanie, obiadokolacja  i nocleg w Moskwie.

3 DZIEŃ – Śniadanie i  zwiedzanie Moskwy autokarem  – na trasie m.in. Plac Czerwony, jedna z najpiękniejszych rosyjskich cerkwi – Wasyla Błogosławionego, spacer po Parku Aleksandrowskim. Przejazd na Wzgórze Worobiowa, skąd roztacza się widok na stolicęRosji. Zwiedzanie Kremla – Plac Soborowy z soborem Uspienskim i Archangielskim oraz cerkiew Zwiastowania Matki Bożej. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ – Śniadanie i wyjazd do Sergijewskiego  Posadu / 80 km / – miasteczka zwanego rosyjską Częstochową – centrum religijne i pielgrzymkowe w Rosji – zwiedzanie Troicko-Siergijewskiej Ławry z najważniejszym Soborem św. Trójcy  – powrót do Moskwy  – dalsze zwiedzanie miasta: Sobór Chrystusa Zbawiciela, spacer po starym Arbacie, centrum biznesu Kryształowa Wyspa. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ – Śniadanie, przejazd i zwiedzanie Zespołu Klasztoru Nowodziewiczego, następnie wyjazd do Smoleńska – jednego z najstarszych miast rosyjskich – obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ – Śniadanie, spacer po Smoleńsku – sobór św. Piotra i Pawła oraz sobór Uspieński – następnie przejazd do Katynia – z Polskim Cmentarzem Wojennym, gdzie spoczywają w zbiorowych mogiłach rozstrzelani oficerowie WP – przejazd na obiadokolację i nocleg do Baranowicz.

7 DZIEŃ – Śniadanie i zwiedzanie Nieświeża – siedziby rodu Radziwiłłów z zamkiem i parkiem i wyjazd przez Brześć do Polski – przyjazd do miejsca wyjazdu w godz. nocnych.

Cena do uzgodnienia – uwarunkowana od ilości osób biorących udział w wycieczce, terminu i ewentualnych wejść płatnych.

Cena zawiera: autokar klasy LUX, opłaty drogowe i parkingowe, noclegi i wyżywienie wg programu, opiekę pilota, ubezpieczenie w INTER Polska (NNW – 4.000 Euro i KL – 10.000 Euro), podatek VAT.

Cena nie zawiera: kosztów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników oraz kosztów uzyskania wizy (koszt wizy do Rosji ok. 220zł i Białorusi ok. 110 zł płatne w biurze). Pakiet za bilety wstępów i lokalnych przewodników 190 EUR.