Czarnogóra – Albania – BiH.

 

CZARNOGÓRA – ALBANIA – BOŚNIA I HERCEGOWINA.

I DZIEŃ:Wyjazd grupy o godz. 3.00 . Przejazd przez Słowację, Węgry na pogranicze wegiersko-chorwackie na obiadokolację i nocleg .

II DZIEŃ :Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd przez Chorwację i dojazd w godzinach popołudniowych do hotelu na riwierze czarnogórskiej zakwaterowanie, przywitanie z morzem ,obiadokolacja, nocleg .

III DZIEŃ:Śniadanie i wycieczka do Budwy nazywanej „małym Dubrownikiem” zwiedzanie katedry romańskiej z IXw., średniowiecznej kaplicy św. Sawy, starego miasta. Przejazd do Kotoru – miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO: Brama Morska, wieża zegarowa, katedra romańska św. Tripuna Powrót do hotelu około południa ,plażowanie i odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

IV DZIEŃ:Śniadanie – całodzienny odpoczynek nad morzem lubi fakultatywnie wycieczka statkiem po Boce Kotorskiej, możliwość wejścia na wyspę Matki Boskiej na Skale , wpłynięcie do Błękitnej Groty , kąpiel i plażowanie. , obiadokolacja, nocleg .

V DZIEŃ:Śniadanie, wycieczka do Starego Baru –brama miejska ., kościoł św. Katarzyny , łaźnia turecka, ruiny katedry św. Jerzego, ruiny pałacu biskupów, Mirovica – jeden z najstarszych gajów oliwnych na świecie . Powrót do hotelu około południa ,plażowanie i odpoczynek nad morzem , obiadokolacja, nocleg .

VI DZIEŃ:Śniadanie – całodzienny odpoczynek nad morzem lub fakultatywnie wycieczka do Albanii . Przejazd przez Szkodrę do Kruji- średniowiecznej stolicy państwa albańskiego, . Dojazd do stolicy Albanii – Tirany. Spacer po mieście – Meczet Ethem Beja, Wieża zegarowa, uniwersytet, piramida Envera Hodży. Powrót do hotelu , obiadokolacja i nocleg

VII DZIEŃ: Śniadanie . Przejazd do Mostaru , krótki spacer po starówce tureckiej. Dojazd do Sarajewa – zwiedzanie bałkańskiej Jerozolimy – turecka starówka Baśćarsija , Most Gavrilo Principa – miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Obiadokolacja i nocleg .

VIII DZIEŃ: Śniadanie, wykwaterowanie- przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do miejsca wyjazdu około północy.

CENA 1630 zł /osoba przy 45 osobach płatnych.

Cena zawiera : przejazd autokarem z klimatyzacją , DVD , WC ,7 noclegi w hotelu **/***, wyżywienie wg programu ubezpieczenie NNW 10000 zł i KL 10000 euro ,opieka pilota i lokalnych przewodników , opłaty drogowe i parkingowe.

Cena nie zawiera ;biletów wstępu ok. 10 Euro

Wycieczki fakultatywne ( dodatkowo płatne) :
Boka Kotorska – 25 Euro/os
Wycieczka do Albanii – 25 euro/os