Rumunia.

RUMUNIA

DZIEŃ I – Wyjazd grupy  o godz.5.00 , przejazd przez Słowację i Węgry do Cluj Napoca w Rumunii. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II –Śniadanie – Cluj-Napoca, stolicy Siedmiogrodu – pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, podominikański kościół obecnie reformowany, kwartał uniwersytecki, Rynek z Węgierski z Kościołem św. Michała .Targu Mures -krótki postój w centrum miasta  z przepiękną cerkwią prawosławną, kościołem katolickim, secesyjnymi kamienicami .Sighishoara, średniowieczne miasto, gdzie urodził się książę Wlad Palownik – legendarny Drakula ,  średniowieczna zabudowa, Wieża Zegarowa, kościół na wzgórzu . Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Brasov.

DZIEŃ III – Śniadanie godz. 7.00 spacer po Brasovie – najchętniej odwiedzanym średniowiecznym  mieście Rumunii. Tutejszy rynek z barokowymi fasadami uznawany jest za najpiękniejszy  w całym kraju. Bran – z zamkiem Drakuli  strzegącym wąskiej doliny.  Rasnov – z XIII-wiecznym malowniczym zamkiem;przejazd do hotelu nad Morzem Czarnym, obiadokolacja i nocleg

DZIEŃ IV – Śniadanie , całodzienny odpoczynek nad morzem , obiadokolacja .

DZIEŃ V – Śniadanie , całodzienny odpoczynek nad morzem , obiadokolacja . Dla osób chętnych wycieczka do Constancy,zwiedzanie  konstanckiego starego miasta , gdzie na jednej ulicy, tuż obok siebie, znajdziemy świątynie trzech religii: rzymsko-katolicki kościół, prawosławną cerkiew, żydowską synagogę i muzułmański meczet.  Spacer nadmorską promenadą z urzekającym widokiem na port.

DZIEŃ VI-  Śniadanie , całodzienny odpoczynek nad morzem , obiadokolacja – Dla chętnych fakultatywnie  rejs po Delcie Dunaju – Rezerwacie Biosfery na Liście UNESCO – możliwe tylko w niektórych terminach (dodatkowo płatne, koszt ok. 40 EUR/os.).

DZIEŃ VII – Śniadanie ,wykwaterowanie ,wyjazd w kierunku Sibiu, po drodze przejazd panoramiczny ulicami Bukaresztu . Dojazd dodo  Sibiu – miasta artystów.  spacer po zabytkowym centrum , XVI-wieczny Ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców , zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja i nocleg .

DZIEŃ VIII – Śniadanie .Przejazd do  Alby Julii – jednej  ze stolic Siedmiogrodu, słynącej z doskonałych win, zwiedzanie potężnej Cytadeli oraz Katedry, gdzie pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę. W centrum miasta znajduje się Cerkiew Katedralna Świętej Trójcy. Przejazd do Oradei na  obiadokolację i nocleg .

DZIEŃ IX- Śniadanie  – krótki spacer po mieście ,wyjazd w drogę powrotną przez Węgry  z krótkim postojem w  Tokaju – spacer po „mekce wina” i dalej przejazd przez Słowację  do Polski – zakończenie wycieczki w godzinach nocnych.

Cena do uzgodnienia – uwarunkowana od ilości osób biorących udział w wycieczce , terminu i ewentualnych wejść płatnych.

 Cena obejmuje opłaty za: transport autokarem z WC ,klimatyzacją ,DVD , 8 noclegi w hotelu – pokoje 2 i 3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, wyżywienie w/g  programu ,opiekę pilota – przewodnika na całej trasie ,ubezpieczenie KL – 10 000 euro, NNW – 4 000 euro,  opłaty  drogowe  i parkingowe .

Cena nie zawiera biletów wstępu na które trzeba przeznaczyć ok.50 Euro.