Bułgaria – Złote Piaski.

 

BUŁGARIA – ZŁOTE PIASKI

1 DZIEŃ : Wyjazd grupy w godzinach rannych w kierunku Bułgarii przez Słowację, Węgry, Rumunię.

2 DZIEŃ : Przyjazd w godz. przedpołudniowych, zakwaterowanie, odpoczynek na pobliskiej plaży. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ : Śniadanie, wycieczka do Warny – miasto o bogatej historii, letnia stolica kraju. Spacer po Starym Mieście, krótki postój przy Mauzoleum Warneńczyka, zwiedzanie wnętrza okazałej Cerkwi. Powrót do miejsca zakwaterowania, po południu  plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ : Śniadanie. Wycieczka do Neseberu – miasteczko położone na malowniczym półwyspie połączonym z lądem jedynie wąskim przesmykiem, starówka wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Tutaj można podziwiać pozostałości po kulturze starożytnych Rzymian, Grekach, liczne cerkwie, drewniane domki w typowym stylu bułgarskim. Niepowtarzalna atmosfera wynikająca z połączenia piękna przyrody, ogromnej ilości zabytków z urokliwymi restauracyjkami, tawernami położonymi nad brzegiem morza. Powrót do miejsca zakwaterowania, plażowanie, obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ : Śniadanie, plażowanie i kąpiele morskie na pobliskiej plaży. Wieczorem przejazd na „wieczór bułgarski”, gdzie oprócz biesiady, uczestniczymy w bogatym programie artystycznym i zabawie tanecznej. Powrót do hotelu i nocleg.  

6 DZIEŃ : Śniadanie, wycieczka  – Bałczik – Przylądek Kaliakra  – Bałczik – jedno z najpiękniejszych miejsc w tej części Europy, głównym punktem programu jest ogród botaniczny z bogatymi okazami kwiatów: róż, kaktusów, kompleks pałacowy- rezydencja królowej rumuńskiej Marii. Brukowane uliczki, bielone budynki, niepowtarzalna zieleń, bliskość morza nadają miastu niepowtarzalny urok. Przejazd na przylądek Nos Kaliakra – wąski cypel z przepięknym widokiem na wybrzeże Morza Czarnego. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć skaczące w morzu delfiny. Na półwyspie znajdują się pozostałości po kulturze rzymskiej.

 7 DZIEŃ : Śniadanie , wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną w kierunku Polski. Dojazd na pogranicze rumuńsko – węgierskie na obiadokolacje i nocleg

8 DZIEŃ :Śniadanie i przyjazd w godzinach wieczornych do miejsca zakończenia wycieczki.

Cena do uzgodnienia – uwarunkowana od ilości osób biorących udział w wycieczce , terminu i ewentualnych wejść płatnych.

Cena zawiera – przejazd autokarem klasy LUX, zakwaterowanie w hotelu*** pokoje 2 i 3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, wyżywienie wg programu, opiekę pilota, opłaty drogowe, parkingowe i graniczne, ubezpieczenie NNW-4 000 Euro i KL – 10 000 Euro, podatek VAT.

Cena nie zawiera biletów wstępu – ok.30 Lewa  i  ok.20 Euro wieczór w regionalnej  restauracji.