Chorwacja – Bośnia i Hercegowina .

 

CHORWACJA – BOŚNIA I HERCEGOWINA

1 DZIEŃ : Wyjazd w godzinach rannych w kierunku Chorwacji. Przejazd tranzytowy  przez Słowacje i  Węgry. Dojazd w okoliceBalatonu, zakwaterowanie w hotelu***. Obiadokolacja i nocleg .

2  DZIEŃ : Śniadanie  i  wykwaterowanie. Dojazd do Plitwickiego Parku Narodowego – najbardziej sielankowego zakątka Chorwacji i najstarszego parku narodowego w Europie. Główną atrakcją parku – jedynego tego typu na świecie – jest 16 niewielkich jezior, połączonych wodospadami i powstałych dzięki osadzaniu się wapnia. Przejazd do hotelu ***. Obiadokolacja i nocleg

3 DZIEŃ : Śniadanie  i wykwaterowanie, po drodze zwiedzanie Trogiru – typowe miasteczko nadmorskie – spacer po malowniczej starówce z ratuszem z przełomu XIV i XV wieku i katedrą św. Wawrzyńca z XIII Split– zwiedzanie starego miasta: antyczny pałac cesarza Dioklecjana, ratusz miejski z XV wieku i malowniczy port. Przejazd do hotelu*** w Neum (BiH). Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie, wyjazd na wycieczkę do Dubrownika zwanego „Perłą Chorwacji”. Zwiedzanie miasta m.in.: Brama Pile, Klasztor Franciszkanów, Katedra wraz ze skarbcem oraz Mury Miejskie, spacer słynną ulicą Stradum. Powrót  do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ : Śniadanie, całodzienny odpoczynek, kąpiele morskie i plażowanie, obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ : Śniadanie, przejazd do Medjugorie – miejsca objawienia się Matki Boskiej. Wejście na Górę Objawień – Podbrdo.Zwiedzanie Mostaru – magiczne miasto z turecką starówką z czasów Imperium Osmańskiego i słynnym Starym Mostem nad brzegiem rwącej, turkusowej Neretwy. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ : Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Polski.

8 DZIEŃ : Powrót grupy do miejsca wyjazdu w godzinach rannych.

Cena do uzgodnienia – uwarunkowana od ilości osób biorących udział w wycieczce , terminu i ewentualnych wejść płatnych.

Cena zawiera : przejazd autokarem  klasy LUX , 6 noclegów  w hotelach *** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami), wyżywienie wg programy, opieka pilota, zwiedzanie miast  z pilotem i przewodnikiem  polskojęzycznym, ubezpieczenie : KL – 10 000 Euro ,  NNW 10 000 zł,  opłaty drogowe  i  parkingowe.

Cena nie zawiera –  biletów wstępu  ok 40 Euro.