6.RUMUNIA : termin 10-15.08.2022

1,650.00

11 w magazynie

Kategoria:

Opis

TRANSYLWANIA
10-15.08.2022

1 DZIEŃ: Polska – Cluj-Napoca:
Wyjazd grupy z Polski z miejsca zbiórki w Zamościu o godz. 1.00. Przejazd przez Słowację i Węgry do Cluj-Napoca .zwiedzanie miasta : rzym-kat kościół św. Michała , pomniki króla Macieja Korwina. Główny plac, pełen XVIII i XIX-wiecznych budynków, przy którym znajduje się wiele sklepów i restauracji, XV-wieczny kościół św. Michała, jeden z najwspanialszych przykładów architektury gotyckiej w Rumunii. Zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: Cluj Napoca – Sighisoara – Predeal
Śniadanie . Przejazd do Sighisoary z najpiękniejszymi i najlepiej zachowanymi średniowiecznymi budowlami w stylu gotyckiego renesansu i baroku : kościół na wzgórzu, miejsce narodzin Draculi, wieża zegarowa i dawny kościół klasztorny. Przyjazd do Predeal najsłynniejszego kurortu górskiego na granicy wołosko-siedmiogrodzkiej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: Predeal – Sinaia – Bran – Brasov – Predeal
Śniadanie. Przejazd do Sinai. Zwiedzanie zamku Peles, letniej rezydencji rodziny królewskiej. Zwiedzanie koscioła w Prejmer . Następnie wycieczka do Braszowa : najciekawsze zabytki to słynny Czarny Kościół piszczałkowy (największa gotycka budowla w Europie Wschodniej), średniowieczne mury miejskie otaczające historyczną starówkę ze stylowymi późnośredniowiecznymi domami, plac ratuszowy, jedyna w swoim rodzaju ulica Linowa, ul. brama cytadeli i mała, ukryta cerkiew od centrum. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg .

4 DZIEŃ: Predeal – Agnita – Medias – Sybin:
Śniadanie i wykwaterowanie. Zwiedzanie zamku w Rasnov . Dojazd do Bran – Zamek Draculi , który został zbudowany w XIV wieku – z widokiem na zalesioną dolinę i okoliczne góry Bucegi , w okresie międzywojennym był rezydencją rumuńskiej królowej Marii. W drodze do Medias przystanek w Agnita, gdzie można odwiedzić ufortyfikowany kościół. Ten dzień jest poświęcony kulturze Sasów siedmiogrodzkich. Przejazd do Medias, historycznego centrum miasta, gdzie godny uwagi jest kościół Małgorzaty z największym skrzydlatym ołtarzem w Rumunii. Zakwaterowanie , obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: Sybin – Cluj Napoca
Śniadanie. Wycieczka do Sybinu, zwiedzanie miasta, które na przestrzeni czasu odgrywało ważną rolę polityczną i gospodarczą w Transylwanii : Wielki i Mały Rynek, Most Kłamców, kościoł ewangelicki z nagrobkiem syna Draculi, „Zła” Mihnea . . Przejazd do hotelu obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: Cluj Napoca – Polska
Śniadanie i wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację. Powrót do miejsca wyjazdu.

CENA : 1650 zł/os przy 40-45 osobach

Dopłata do pokoju jednoosobowego – 75 Euro

Cena zawiera: transport autokarem; 5 noclegów w hotelach 3* i 4*; wyżywienie: śniadania i obiadokolacje , opiekę pilota – przewodnika; ubezpieczenie KL 10 000 euro/os, NNW 4 000 euro/os.

Cena nie zawiera biletów wstępu 40 euro/os – płatne pilotowi .

Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany programu z przyczyn od niego niezależnych.

UWAGA! Dorośli i dzieci muszą posiadać ważne dowody osobiste lub paszporty.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „6.RUMUNIA : termin 10-15.08.2022”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *