Kresy II Rzeczpospolitej

SKAŁA PODOLSKA – KAMIENIEC PODOLSKI – CHOCIM – OKOPY  ŚW. TRÓJCY – TARNOPOL – ZBARAŻ – POCZAJÓW – PODHORCE

 

1 DZIEŃ: Wyjazd grupy w godzinach rannych w kierunku Kamieńca  Podolskiego. Skała Podolska –  ruiny pałacu Tarłów i malowniczy przełom Zbrucza. Przyjazd do miejsca zakwaterowania w Kamieńcu Podolskim. Obiadokolacja. Wieczorny spacer po Starówce. Nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie i wykwaterowanie. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Kamieńca Podolskiego –  twierdza kamieniecka, przełom Smotrycza, stare miasto z ratuszem, katedra łacińska. Przejazd  do Chocimia, którego największą atrakcją jest zamek – forteca, skąd roztacza się przepiękna panorama na Dniestr. Okopy św.Trójcy – malowniczy przełom Zbrucza i Dniestru, miejsce opiewane przez Krasińskiego w “Nie – Boskiej komedii”. Wyjazd do Tarnopola.  Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie i wykwaterowanie.  Zbaraż – zwiedzanie słynnej obronnej rezydencji uwiecznionej przez Sienkiewicza w powieści “Ogniem i mieczem”. Poczajów – prawosławna ławra – Obok Ławry Kijowsko-Peczerskiej Poczajów stanowi najważniejszy ośrodek prawosławia na Ukrainie, najważniejsze sanktuarium prawosławne w zachodniej Ukrainie – odpowiednik Polskiej Częstochowy. Podhorce – Pałac Sanguszków. Wyjazd w kierunku granicy. Powrót w godzinach nocnych.

Cena do uzgodnienia – uwarunkowana od ilości osób biorących udział w wycieczce, terminu i ewentualnych wejść płatnych.C

Cena zawiera: transport autokarem, 2 noclegi w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami, wyżywienie wg programu, usługę pilota i przewodnika lokalnego, opłaty graniczne,  ubezpieczenie NNW – 4 000 Euro i KL – 10 000 Euro.

Cena nie zawiera: biletów wstępu na które trzeba przeznaczyć  ok. 40 zł.