7.CHORWACJA – ISTRIA : termin 20-25.09.2021

1,750.00

Brak w magazynie

Kategoria:

Opis

CHORWACJA – PÓŁWYSEP ISTRIA

20-25.09.2021

I DZIEŃ : Wyjazd grupy o godz. 00.15 – przejazd przez Słowację, Węgry na Półwysep Istria , który bardzo często nazywana jest „Zieloną Toskanią”. To półwysep w kształcie serca, w większości należący do Chorwacji. Ze względu na łagodny klimat i doskonale rozwiniętą bazę turystyczną to znakomite miejsce na wypoczynek. Istria słynie z trufli, gajów oliwnych oraz win Teran i Malvazija .Dojazd do hotelu w Vrsaru , zakwaterowanie w Hotelu Petalon**** , obiadokolacja i nocleg.

II DZIEŃ : Śniadanie . Zwiedzanie  Rovinju – miasta zwanego „Małą Wenecją”, spacer pełnymi uroku uliczkami Starego Miasta położonego na wzgórzu zwanym Monte Rosso, z barokową bazyliką św. Eufemii .Przejazd do Poreca, spacer po mieście , bazylika św. Eufrazjusza, jedna z najpiękniejszych, wczesnobizantyjskich budowli w Europie, wpisana na listę UNESCO, barokowy kościół św. Marii, gotyckie domy przy ulicy Decumanum .Przejazd do miejscowej destylernii – profesjonalne oprowadzanie i wyjaśnienie procesu produkcji dżemów i rakiji wraz z degustacją : 3 rodzaje rakiji + 3 rodzaje dżemów, 6 ciasteczek i 3 rodzaje czekolady . Istnieje możliwość zakupu degustowanych produktów . Powrót do hotelu , odpoczynek na plaży , obiadokolacja i nocleg .

III DZIEŃ : Śniadanie . Przejazd do Motovunu, małego, urokliwego miasteczka położonego na wzgórzu o wysokości 277 m. Dzięki malowniczej lokalizacji i średniowiecznemu wyglądowi, zaliczany jest do jednych z najpiękniejszych starych miast w basenie Morza Śródziemnego. Podczas spaceru będzie okazja podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę na liczne lasy, gdzie rosną podziemne grzyby trufle, które szukane są za pomocą specjalnie wyszkolonych psów . Po zwiedzaniu udamy się do rodzinnego gospodarstwa gdzie z pokolenia na pokolenie dziedziczona jest tradycja zbierania trufli. Członkowie rodziny opowiedzą nam jak rozpoczęła się ich przygoda z truflami, o sposobie ich szukania i o psach, które są głównymi bohaterami tej przygody , następnie degustacja trufli :3 gatunki serów– krowi, owczy, kozi–z truflami , 3 rodzaje truflowych kanapek: pasta z białych trufli, pasta z czarnych trufli, czarne trufle i oliwki ,regionalne suche wędliny z truflami .Danie główne: Fritaja (istarska jajecznica) ze świeżymi truflami, przygotowywana w obecności gości . Deser: Ciepłe fritule (mini-pączuszki) z truflami .Do posiłku serwowane są regionalne wina: Teran (czerwone) i białe wino Malvazija, woda mineralna i źródlana. Dodatki : miód, ocet balsamiczny, oliwa, sól, pieczywo. Powrót do hotelu , odpoczynek na plaży ,obiadokolacja i nocleg .

IV DZIEŃ : Śniadanie . Przejazd do Puli i zwiedzanie największego miasta na półwyspie Istria , położonego na siedmiu wzgórzach ,miasta pełnego antycznych zabytków : amfiteatr , Brama Herkulesa ,Łuk Triumfalny Sergiusza , Forum, Świątynia Augusta i Pałac Komunalny . Następnie wizyta w jednej z lokalnych winnic gdzie zamienimy się w kiperów i pobawimy smakami wytwornych istriańskich win z dodatkiem innych lokalnych delicji : ser, wędliny istriańskie, pieczywo .Następnie panoramiczny rejs po Kanale Limskim , największej zatoce półwyspu Istria : Kanał Limski jest jednym z najpiękniejszych bogactw przyrodniczych tego regionu. Jego długość liczy około 12 km, a głębokość sięga nawet do 30 m. Z obu stron wybrzeża rozciągają się malownicze wzgórza porośnięte bujną śródziemnomorską wegetacją. Podczas rejsu będziemy mieli okazję podelektować się przepiękną panoramą i poczęstunkiem : kanapki i napoje bez ograniczenia. Powrót do hotelu, odpoczynek na plaży , obiadokolacja i nocleg.

V DZIEŃ :Śniadanie i wykwaterowanie .Przejazd do Opatiji i zwiedzanie najstarszego kurortu na wschodnim wybrzeżu Adriatyku ,spacer po mieście: port jachtowy, kośció ł św. Jakuba – pozostałości opactwa benedyktynów, piękna secesyjna architektura .Dojazd do Rijeki – trzeciego co do wielkości miasta Chorwacji. Spacer po starym mieście: wieża zegarowa z XII w. kościół św. Wita, klasztor. . Następnie do przyjazd do hotelu na pograniczu chorwacko-wegierskim, zakwaterowanie ,obiadokolacja i nocleg .

VI DZIEŃ: Śniadanie i wyjazd w drogę powrotna do Polski , przyjazd do miejsca wyjazdu w późnych godzinach nocnych .

Cena : 1750 zł + 25 euro płatne pilotowi ( lokalni przewodnicy i opłaty miejscowe) przy min 45 osobach płatnych

Cena obejmuje: autokar z klimatyzacją, DVD i WC, 5 noclegi w pokojach 2-3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, wyżywienie wg programu ,opieka pilota i atrakcji zawartych w programie, ubezpieczenie NNW 4000 euro, KL 10.000 euro.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „7.CHORWACJA – ISTRIA : termin 20-25.09.2021”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *