1.GRECJA-TOLO : termin 14-21.07.2021

Kategoria:

Opis

GRECJA – TOLO
14-21.07.2021

 

I DZIEŃ

 • Wylot grupy z lotniska w Warszawie w kierunku Grecji o godz. 10.55. Po wylądowaniu spotkanie z przewodnikiem na międzynarodowym lotnisku w Atenach . Objazd miasta, podczas ktorego zobaczymy: teatralna zmiane warty pod Parlamentem przy grobie Nieznanego Żołnierza, Tryptyk Ateński, Stadion Panatenajski (jedne z najstarszych) z IV w pne, przy ktorym konczy sie 42 km biegu maratonskiego. Luk cesarza Hadriana, ktory dzielil Ateny na rzymskie i hellenistyczne oraz koryncka świątynie Zeusa Olimpijskiego. Czas wolny na Place-dzielnicy rzemiosła, pamiątek, tawern i pijalni wina.
 • Dla chętnych wejście na Akropol: jak niegdyś procesja panatemajską wejdziemy na wzgórze aby podziwiać monumentalą świątynie Ateny. Zobaczymy Partenon, Erechtejom, Propyleje. Wejdziemy także na wzgórze Areopad (siedzibę pierwszego sadu) skąd przemawiał Św. Paweł podczas kazań do Ateńczyków. – bilet norm 20 euro/os , pow 65 roku życia 50% , uczniowie i studenci do 25 roku – bezpłatnie – usługa przewodnika 150 euro/ grupa.
 • Przejazd do hotelu w Tolo. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg .

Zakwaterowanie : Hotel Pitsakis położony 60m od piaszczystej plaży, i 50 m centrum kurortu.

Elegancki, butikowy hotel z wyjątkowym wystrojem. Gruntowny remont przeszedł w roku 2018 i jest prawdziwa perełka kurortu. Do dyspozycji gości 24 pokoje, restauracja na półpiętrze oraz kawiarnia, w której można napić się kawy greckiej lub schłodzić w upalny dzień zimnymi napojami. Posiłki podawane są w postaci bogatego bufetu. Kolacje serwowane przez kucharza

II -VII DZIEŃ

 • Posiłki: śniadania i obiadokolacje.
 • Wypoczynek nad morzem – plażowanie i kąpiele i realizacja programu:
 • Zwiedzanie Nafplio – pierwszej stolicy Grecji. Miasto wybudowane przez Wenecjan.3 forty, mury obronne i urocza starówka. Spacer z przewodnikiem i czas wolny miedzy meczetami , weneckimi murami obronnymi i wybrzeżem.
 • Zwiedzanie bizantyjskiego klasztoru – AG MONI – Wizyta w bizantyjskim monastyrze z XIII, który jest unikatem na skalę światową. Wybudowany z bloków świątyni pogańskiej. Miejscowi wierzą (jak niegdyś), ze woda z pobliskiego źródła ma moc uzdrawiającą. Miejsce to jest celem licznych pielgrzymów, a jego urok zapiera dech w piersiach.
 • Postój nad Kanałem Korynckim – Jedną z największych osobliwości Grecji jest kanał Koryncki. To droga wodna zbudowana miedzy Zatoką Koryncką na Morzu Jońskim, a Zatoką Sarońską na Morzu Egejskim. Dzięki kanałowi oszczędza się 400 km drogi wokół Peloponezu. Otwarto go w lipcu 1893 roku. Długość kanału wynosi 6,3 kilometra, szerokość to21 metrów, a głębokość 8 metrów. Obydwa boki kanału spinają mosty, które w razie konieczności zanurzają się pod wodę. Jest ich obecnie 6, w tym autostrada i kolejowy.

VIII DZIEŃ

 • Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do międzynarodowego lotniska w Atenach.
  Wylot z Aten do Polski godz. 8.30 . Zakończenie wycieczki na lotnisku w Warszawie.

CENA : 1600 zł + 200 euro /os.

Dopłata do pokoju jednoosobowego – 140 euro .

Cena zawiera: przelot na trasie Warszawa-Ateny-Warszawa, transfer: lotnisko w Atenach-Hotel Tolo-lotnisko, zwiedzanie Aten , Nafplio i bizantyjskiego klasztoru, Kanał Koryncki, zakwaterowanie w hotelu Pitsakis l (7 nocy), wyżywienie: śniadania i obiadokolacje , opiekę pilota, ubezpieczenie NNW 5000 euro i KL 20000 euro.

Cena nie obejmuje:

– innych napoi niż woda do kolacji, taksy klimatycznej 1,5 euro/pokój/dzień,

wycieczek fakultatywnych .

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „1.GRECJA-TOLO : termin 14-21.07.2021”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *