6.CHORWACJA – ISTRIA : termin26.06-03.07.2022

2,450.00

8 w magazynie

Kategoria:

Opis

CHORWACJA – PÓŁWYSEP ISTRIA

26.06-03.07.2022

I DZIEŃ : Wyjazd grupy o godz. 00.15 – przejazd przez Słowację, Węgry na Półwysep Istria , który bardzo często nazywana jest „Zieloną Toskanią”. To półwysep w kształcie serca, w większości należący do Chorwacji. Ze względu na łagodny klimat i doskonale rozwiniętą bazę turystyczną to znakomite miejsce na wypoczynek. Istria słynie z trufli, gajów oliwnych oraz win Teran i Malvazija .Dojazd do Hotelu Delfin** w Porecu, obiadokolacja i nocleg.

II DZIEŃ: Śniadanie , całodzienny odpoczynek nad morzem , obiadokolacja i nocleg

III DZIEŃ : Śniadanie . Zwiedzanie  Rovinju – miasta zwanego „Małą Wenecją”, spacer pełnymi uroku uliczkami Starego Miasta położonego na wzgórzu zwanym Monte Rosso, z barokową bazyliką św. Eufemii .Przejazd do Poreca, spacer po mieście, bazylika św. Eufrazjusza, jedna z najpiękniejszych, wczesnobizantyjskich budowli w Europie, wpisana na listę UNESCO, barokowy kościół św. Marii, gotyckie domy przy ulicy Decumanum . Powrót do hotelu, odpoczynek na plaży, obiadokolacja i nocleg .

IV DZIEŃ: Śniadanie, całodzienny odpoczynek nad morzem, obiadokolacja i nocleg

V DZIEŃ : Śniadanie . Przejazd do Motovunu, małego, urokliwego miasteczka położonego na wzgórzu o wysokości 277 m. Dzięki malowniczej lokalizacji i średniowiecznemu wyglądowi, zaliczany jest do jednych z najpiękniejszych starych miast w basenie Morza Śródziemnego. Podczas spaceru będzie okazja podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę na liczne lasy, gdzie rosną podziemne grzyby trufle, które szukane są za pomocą specjalnie wyszkolonych psów . Po zwiedzaniu udamy się do rodzinnego gospodarstwa gdzie z pokolenia na pokolenie dziedziczona jest tradycja zbierania trufli. Członkowie rodziny opowiedzą nam jak rozpoczęła się ich przygoda z truflami, o sposobie ich szukania i o psach, które są głównymi bohaterami tej przygody, następnie degustacja trufli :3 gatunki serów– krowi, owczy, kozi–z truflami, 3 rodzaje truflowych kanapek: pasta z białych trufli, pasta z czarnych trufli, czarne trufle i oliwki, regionalne suche wędliny z truflami. Danie główne: Fritaja (istarska jajecznica) ze świeżymi truflami, przygotowywana w obecności gości. Deser: Ciepłe fritule (mini-pączuszki) z truflami. Do posiłku serwowane są regionalne wina: Teran (czerwone) i białe wino Malvazija, woda mineralna i źródlana. Dodatki : miód, ocet balsamiczny, oliwa, sól, pieczywo. Powrót do hotelu, odpoczynek na plaży, obiadokolacja i nocleg .

VI DZIEŃ : Śniadanie. Przejazd do Puli i zwiedzanie największego miasta na półwyspie Istria, położonego na siedmiu wzgórzach, miasta pełnego antycznych zabytków : amfiteatr, Brama Herkulesa, Łuk Triumfalny Sergiusza, Forum, Świątynia Augusta i Pałac Komunalny. Następnie panoramiczny rejs po Kanale Limskim, największej zatoce półwyspu Istria : Kanał Limski jest jednym z najpiękniejszych bogactw przyrodniczych tego regionu. Jego długość liczy około 12 km, a głębokość sięga nawet do 30 m. Z obu stron wybrzeża rozciągają się malownicze wzgórza porośnięte bujną śródziemnomorską wegetacją. Podczas rejsu będziemy mieli okazję podelektować się przepiękną panoramą i poczęstunkiem : kanapki i napoje bez ograniczenia. Powrót do hotelu, odpoczynek na plaży, obiadokolacja i nocleg.

VII DZIEŃ: Śniadanie, całodzienny odpoczynek nad morzem, obiadokolacja i nocleg

VIII DZIEŃ: Śniadanie i wyjazd w drogę powrotna do Polski, przyjazd do miejsca wyjazdu w późnych godzinach nocnych.

Cena : 2450 zł + 40 euro płatne pilotowi ( lokalni przewodnicy i rejs po Kanale Limskim) przy min 45 osobach płatnych

Dopłata do pokoju jednoosobowego – 70 euro.

Cena obejmuje: autokar z klimatyzacją, DVD i WC, 7 noclegów w pokojach 2-3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym bez balkonów, wyżywienie wg programu, opieka pilota, ubezpieczenie NNW 4000 euro, KL 10.000 euro.

Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany programu z przyczyn od niego niezależnych.

UWAGA! Dorośli i dzieci muszą posiadać ważne dowody osobiste lub paszporty.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „6.CHORWACJA – ISTRIA : termin26.06-03.07.2022”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *