4.CHORWACJA – ISTRIA : termin 27.06-03.07.2021

2,250.00

36 w magazynie

Opis

CHORWACJA – PÓŁWYSEP ISTRIA

ZAPACH LAWENDY I SMAK WINA

27.06-03.07.2021

I DZIEŃ : Wyjazd grupy o godz. 03.00 – przejazd z krótkimi postojami przez Słowację, Węgry .Dojazd do hotelu na pograniczu chorwacko-węgierskim, obiadokolacja i nocleg.

II DZIEŃ :Śniadanie. Wyjazd w kierunku Półwyspu Istria, który bardzo często nazywany jest „Zieloną Toskanią”. To półwysep w kształcie serca, w większości należący do Chorwacji. Ze względu na łagodny klimat i doskonale rozwiniętą bazę turystyczną to znakomite miejsce na wypoczynek. Istria słynie z trufli, gajów oliwnych, pól lawendowych oraz win Teran i Malvazija. Dojazd do hotelu w Rovinju. Zakwaterowanie. Odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

III DZIEŃ : Śniadanie. Przejazd do Puli zwiedzanie największego miasta na półwyspie Istria, położonego na siedmiu wzgórzach, miasta pełnego antycznych zabytków: amfiteatr, Brama Herkulesa, Łuk Triumfalny Sergiusza, Forum, Świątynia Augusta i Pałac Komunalny. Następnie wizyta w jednej z lokalnych winnic gdzie gospodarze opowiedzą nam ciekawie o długiej, rodzinnej tradycji uprawy winogron i zapoznają nas z procesem produkcji i leżakowania wina. Po prezentacji piwnicy i winnicy udamy się na degustację. Zamienimy się w kiperów i pobawimy się smakami wytwornych istriańskich win z dodatkiem innych lokalnych delicji : ser, wędliny istriańskie, pieczywo. Powrót do hotelu, odpoczynek na plaży, obiadokolacja i nocleg.

IV DZIEŃ : Śniadanie. Zwiedzanie  Rovinju  – miasta zwanego „Małą Wenecją”, spacer pełnymi uroku uliczkami Starego Miasta położonego na wzgórzu zwanym Monte Rosso, zwiedzanie barokowej bazyliki św. Eufemii . Następnie panoramiczny rejs po największej zatoce półwyspu Istria. Kanał Limski jest jednym z najpiękniejszych bogactw przyrodniczych tego regionu. Jego długość liczy około 12 km, a głębokość sięga nawet do 30 m. Z obu stron wybrzeża rozciągają się malownicze wzgórza porośnięte bujną śródziemnomorską wegetacją. W tych okolicach, w jaskini na końcu kanału, mieszkał św. Romuald z Rawenny, który nie mogąc pogodzić się z rozpustnym życiem swoich braci benedyktynów wybrał życie pustelnicze. W tych okolicach, w latach 50-tych był też nagrywany hit filmowy „Wikingowie”. Podczas rejsu będziemy mieli okazję podelektować się przepiękną panoramą i odwiedzimy też jaskinie piratów, która zachwyci i małych i dużych. W czasie wolnym będzie można skorzystać z kąpieli morskiej . Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

V DZIEŃ : Śniadanie . Przejazd na plantację lawendy. Gospodarze w tradycyjnych strojach ludowych przywitają nas w urokliwej scenerii na łonie przyrody i opowiedzą o początkach swojej pracy. Opowieści dodadzą smaku aperitif w postaci likieru z lawendy i ciasteczka lawendowo-czekoladowe. Będziemy mieli również okazję sami pozrywać cudnie pachnące kwiaty i ukoić zmysły zapachem i kolorem tej szlachetnej rośliny. Sami się przekonamy, jaką moc mają te fioletowe kwiatuszki. Lawenda była znana i wykorzystywana już w czasach antycznych. To starożytni Grecy i Rzymianie używali jej do aromatyzowania kąpieli w celach leczniczych i kosmetycznych. Na dworach królewskich damy korzystały z olejku lawendowego jako środka odmładzającego skórę. Lawenda działa kojąco na układ nerwowy, zmniejsza zmęczenie i ułatwia zasypianie. Jest również świetnym środkiem antybakteryjnym oraz wzmaga apetyt. To niesamowite, jak wartościowa jest ta niepozorna roślina. Na najbardziej wytrwałych czeka prezent-niespodzianka. Przejazd do Poreca, spacer po mieście : bazylika św. Eufrazjusza , jedna z najpiękniejszych, wczesnobizantyjskich budowli w Europie, wpisana na listę UNESCO, barokowy kościół św. Marii, gotyckie domy przy ulicy Decumanum. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

VI DZIEŃ: Śniadanie i wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną w kierunku Polski . Przejaz do Budapesztu , przejazd panoramiczny ulicami miasta Zakwaterowanie w hotelu w Budapeszcie. Obiadokolacja i nocleg .

VII DZIEŃ: Śniadanie i wykwaterowanie. Wyjazd w dalszą drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Słowację. Powrót do miejsca wyjazdu w godzinach nocnych.

Cena :Cena 2250 zł /os przy grupie 45 osób

Dopłata do pokoju 1 osobowego 600 zł1590

Cena obejmuje: autokar z klimatyzacją, DVD i WC, 6 noclegów w pokojach 2-3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, wyżywienie wg programu, wszystkie atrakcje zawartę w programie , opieka pilota i lokalnych przewodników , ubezpieczenie NNW 4000 euro, KL 10.000 euro.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „4.CHORWACJA – ISTRIA : termin 27.06-03.07.2021”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *