7.GRUZJA : termin 28.06-05.07.2022 i 30.06-07.07.2022

Kategoria:

Opis

GRUZJA

28.06-05.07.2022 – brak miejsc

30.06-07.07.2022 

TBILISI – MCCHETA – GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA – STEPANTSMINDA – TWIERDZA ANANURI – GORI – UPLISCYCHE – BATUMI – JASKINIA PROMETEUSZA – TBILISI

DZIEŃ I : Spotkanie na lotnisku im.Chopina w Warszawie o godz.19.00, odprawa bagażowo-graniczna i o godz. 22.25 wylot z lotniska w w kierunku Gruzji.

DZIEŃ II Przylot do Tbilisi o 03:55 , przejazd z lotniska do hotelu, zakwaterowanie, czas na odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Gruzji Tbilisi: wjazd kolejką gondolową na taras widokowy, na którym ustawiony jest pomnik Matki Gruzji – podziwianie panoramy miasta, spacer przez Stare Miasto – gdzie obok siebie znajdują się cerkwie prawosławne, kościoły katolickie, synagogi i meczety: Świątynia Metechi, potężna Twierdza Narikala – fantastyczny widok na miasto, tbiliskie łaźnie siarkowe w najstarszej bo 1500-letniej dzielnicy Abanotubani, Katedra Sioni, najstarsza świątynią w Tbilisi – Bazylika Anczischati pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Następnie przejazd do miejscowości Mccheta (UNESCO). Miasto to kolebka chrześcijaństwa , odwiedzimy najważniejsze obiekty sakralne z listy UNESCO – katedrę Sweticchoweli z XI i monastyr Dżwari z VI wieku. Obiadokolacja z pokazem folklorystycznym. Nocleg w Tbilisi.

DZIEŃ III : Śniadanie, wyjazd Gruzińską Drogą Wojenną w kierunku Stepantsmindy (Kazbegi). Przejazd wzdłuż rzeki Tiergi, przez Przełęcz Krzyżową. Po drodze obejrzymy malowniczą Twierdzę Ananuri położoną nad rzeką Aragwi. W Kazbegi wjazd samochodami terenowymi do zabytkowego kościoła Trójcy Świętej położonego na wysokości 2020 m n.p.m. Przy ładnej pogodzie rozpościera się stąd piękny widok na jeden z najwyższych szczytów Gruzji górę Kazbek (5047 m). Powrót w Tbilisi. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ IV : Śniadanie, wyjazd na wschód kraju, do regionu Kacheti , który zwany jest “krainą wina”. Zwiedzanie przepięknego monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino – apostołka cerkwi gruzińskiej, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji już w IV wieku. Z monastyru rozciera się oszałamiający widok na dolinę Alazańska, gdzie uprawiane są najlepsze szczepy winogron. Dojazd do miasta miłości Signagi , które idealne zachowane zostało od wieków XVII-XVIII. Spacer po miasteczku-muzeum, wizyta na lokalnym bazarku, gdzie kupić można domowe wina i gruzińskie smakołyki. Wizyta w domowej winnicy, gdzie zobaczyć można, jak robi się gruzińskie domowe wino, degustacja wina i czaczy (bimber gruziński). Obiadokolacja z zespołem gruzińskim, śpiewami i prawdziwym tamadą, który umili wieczór pięknymi gruzińskimi toastami. Nocleg w Tbilisi.

DZIEŃ V Śniadanie, wyjazd do Gruzji Zachodniej – nasz pierwszy przystanek to miasto Gori. Tutaj zobaczymy z zewnątrz dom, w którym się urodził i spędził kilka lat swojego życia Stalin. Później jedziemy do Upliscyche, do skalnego miasta, które było zamieszkałe jeszcze w III wieku p.n.e. Dojazd do Batumi, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ VI : Śniadanie. Czas wolny w Batumi – kąpiele morskie i odpoczynek na plaży .. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ VII : Śniadanie, wyjazd do Tbilisi. Po drodze zwiedzanie malowniczej jaskini Prometeusza. Dojazd do hotelu w Tbilisi. obiadokolacja, nocleg.

Dzień VIII :Transfer na lotnisko w Tbilisi o godzinie 2:00, śniadanie w formie paczek śniadaniowych, wylot o godz. 4.55 , przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie o godz. 6.40 i zakończenie wycieczki.

CENA: 1750 zł + 400 euro

Cena zawiera: bilet lotniczy: Warszawa – Tbilisi – Warszawa – w tym wszelkie opłaty lotniskowe, bagaż podręczny max 8 kg (o maksymalnych wymiarach: 55 x 40 x 23 cm) i bagaż główny – „rejestrowany” max 23 kg (o maksymalnej sumie wymiarów 158 cm dł. x szer. x wys.) PLL LOT, zakwaterowanie w hotelach 3* w Tbilisi, Batumi , wyżywienie HB – 7 śniadań i 6 obiadokolacji (w tym jedna z pokazem tańców gruzińskich), degustacja wina w Kacheti , bilety wstępu do zwiedzanych obiektów , samochody terenowe w Kazbegi , usługi polskojęzycznego przewodnika ,komfortowy klimatyzowany autokar , ubezpieczenie NNW 5000 euro i KL 20000 euro.

Dopłata do pokoju jednoosobowego 120 euro

Hotele, w którym planujemy zakwaterować grupę:
Tbilisi: Iveria Inn  https://www.booking.com/hotel/ge/iveria-inn-tbilisi.pl.html
Batumi: Tsereteli Palace  https://www.booking.com/hotel/ge/-batumi.pl.html

Płatność:

I wpłata – 500 PLN – przy zapisie i podpisaniu umowy

Pozostałe terminy wpłat określone w umowie.

Program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „7.GRUZJA : termin 28.06-05.07.2022 i 30.06-07.07.2022”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *