BIAŁORUŚ .

BIAŁORUŚ

Grodno – Bohatyrowicze – Nowogródek – Zaosie – Baranowicze – Mir – Nieśwież – Hruszówka – Bereza Kartuska – Brześć

 

1 Dzień : Wyjazd grupy w kierunku przejścia granicznego z Białorusią , po przekroczeniu granicy do jazd do Grodna i zwiedzanie miasta : cerkiew Borysa i Gleba nad Niemnem (obiekt z listy UNESCO), stary i nowy zamek, cmentarz z grobem Elizy Orzeszkowej , przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

2 Dzień: Śniadanie, przejazd do Bohatyrowicz – wioski znanej z powieści „Nad Niemnem”, krótki spacer polną drogą do legendarnego grobu Jana i Cecylii. Następnie przejazd szlakiem Adama Mickiewicza : Nowogródek – pierwszej stolicy Wielkiego księstwa Litewskiego: dom – muzeum Adama Mickiewicza, góra zamkowa, , kościół farny – miejsce chrztu A. Mickiewicza .      Jezioro Świteż – opisane w balladzie „Świtezianka” , krótki postój nad brzegiem jeziora. Zaosie – dworek w którym urodził się A. Mickiewicz , obecnie muzeum wieszcza.
Przejazd do Baranowicz do hotelu na obiadokolacje i nocleg

3 Dzień : Śniadanie , przejazd do Miru : zespół zamkowo – parkowy z zamkiem, który posłużył Mickiewiczowi za pierwowzór zamku Horeszków z „Pana Tadeusza” (od 1994 obiekt z listy Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO).Nieśwież – miasto Radziwiłłów: kościół p.w. Bożego Ciała fundacji ks. Mikołaja Krzysztofa Radziwiłła „Sierotki”; Brama Słucka, Ratusz , przejazd do Hruszówki – dwór Rejtanów powrót do Baranowicz – spacer po mieście , obiadokolacja i nocleg.

4 Dzień : Śniadanie przejazd do Berezy Kartuskiej, pozostałości klasztoru oo. Kartuzów, więzienie polskie , następnie dojazd do Brześcia i krótkie zwiedzanie miasta z twierdzą brzeską, obiad , przekroczenie granicy i wyjazd w drogę powrotna do miejsca wyjazdu .
CENA: ustalana indywidualnie dla grupy.

Cena zawiera: autokar klasy LUX, opłaty drogowe, 3 noclegi, wyżywienie w/g programu, opiekę licencjonowanego pilota , ubezpieczenie KL 1000 Euro i NNW 4000 Euro, opłaty drogowe i parkingowe, podatek VAT

Cena nie zawiera : biletów wstępu , opłat za lokalnych przewodników ok. 35 euro , napoi do obiadokolacji  i koszt uzyskania  wizy białoruskiej .