Szwajcaria Saksońska – Drezno – Wrocław.

SZWAJCARIA   SAKSOŃSKA – DREZNO – WROCŁAW

 1 DZIEŃ I :Wyjazd grupy w godzinach rannych w kierunku Zgorzelca  Dojazd do miejsca  zakwaterowania obiadokolacja   i nocleg

2 DZIEŃ II :Śniadanie .Spotkanie z przewodnikiem, przejazd do Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej – terenu położonego nad Łabą, z przepięknymi widokami, malowniczo sterczącymi skałami i zamkami .Stolpen – ośmiuset letni zamek, w którym hrabina Cosel spędziła większość życia, .Bastei – wznoszące się na wysokość 300 metrów skały z ruinami zamku .Twierdza Konigstein – potężna twierdza stanowiąca największą atrakcję Szwajcarii Saksońskiej.Przejazd do miejsca zakwaterowania w Usti nad Łabą  w Czechach , obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ    Śniadanie, przejazd do   Drezna  i zwiedzanie  stolicy Saksonii miasta , uważanego za jedno z najpiękniejszych barokowych miast w Europie, malowniczo położonego nad Łabą, od wieków była natchnieniem artystów. Ten wyjątkowy klimat miasta sprawił, iż Drezno okrzykniętą „Florencją Północy”.   Piękna starówki – Zwinger, Galeria Obrazów, Zamek, katedra .Przejazd do hotelu we Wrocławiu , obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ  : Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta – Ostrów Tumski – najstarszej części miasta – katedra wrocławska, kościół św. Krzyża, Brama Kluskowa, biskupie ogrody.- przejście Mostem Tumskim na Ostrów Piaskowy – bulwar Piotra. Przejazd  do Parku SzczytnickiegoOgród Japoński – jeden z nielicznych w tej części Europy, zabytkowy, spacer do drewnianego kościółka sw. Jana Nepomucena,  Fontanna Multimedialna. Obiad. Wyjazd w drogę powrotną.

Cena do uzgodnienia – uwarunkowana od ilości osób biorących udział w wycieczce , terminu i ewentualnych wejść płatnych.

Cena obejmuje : autobus  z klimatyzacją , DVD, 3 noclegi w pokojach 2 i 3 – osobowych z łazienkami, wyżywienie wg programu , usługę pilota i lokalnych przewodników , opłaty drogowe,  ubezpieczenie  NNW-4 000 Euro i KL 10 000 Euro, podatek VAT.

Cena nie zawiera biletów wstępu na które trzeba przeznaczyć ok 25 Euro i 20 zł